Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
27°C

Samotni zapłacą mniej za śmieci!

Część mieszkańców Gminy Ełk będzie ponosiło mniejsze wydatki z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Stanie się tak dzięki jednogłośnie przyjętej, na wniosek Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego, uchwały Rady Gminy Ełk w sprawie przyjęcia programu osłonowego. Dzięki temu programowi, najbardziej potrzebujący mieszkańcy Gminy Ełk mogą liczyć na realne wsparcie w codziennych wydatkach. Inicjatywa ta pokazuje, że lokalne władze są wrażliwe na potrzeby społeczności i dążą do poprawy jakości życia swoich mieszkańców.

- To spełnienie kolejnej z obietnic wyborczych, bo deklarowałem zmniejszenie opłat za śmieci dla seniorów - mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Odwiedziłem niemal każdy dom w naszej gminie. Wiem, że grupą najbardziej dotkniętą wysokością opłat są gospodarstwa jednoosobowe, stąd zasadne jest objęcie wsparciem tej grupy osób.

Adresatami programu osłonowego, który będzie obowiązywał od 1 września 2024 do 31 grudnia 2029, są osoby, które samotnie zamieszkują w lokalu lub domu, do którego posiadają tytuł prawny, złożyły deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, z której wynika, że nieruchomość zamieszkuje jedna osoba. Ważne jest, żeby osoby te gromadziły odpady w sposób selektywny, na bieżąco regulowały opłaty za odbiór odpadów, ale też osiągał dochód, który nie przekracza 300% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy o pomocy społecznej.

Świadczenia pieniężne w wysokości 10 zł miesięcznie będą przyznawane na wniosek osoby uprawnionej lub opiekuna prawnego. Wnioski przyjmować będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.