Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
27°C

Kolejna duża inwestycja drogowa zakończona

Dzisiaj, 27 czerwca 2024 roku, odbył się odbiór techniczny kolejnej dużej inwestycji drogowej w Gminie Ełk. Przebudowa drogi gminnej nr 177035N na odcinku Lega – Chełchy, obejmująca blisko 3,3 km trasy, została pomyślnie zakończona. Inwestycja pochłonęła ponad 7,5 mln złotych, ale w znacznej mierze została sfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponad 5,3 mln złotych pochodziło z tego właśnie funduszu, co znacząco odciążyło budżet gminy.

- Przebudowa drogi na odcinku Lega – Chełchy to znaczący krok naprzód w poprawie infrastruktury drogowej gminy – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Trasa została gruntownie odnowiona, a prace obejmowały m.in. posadowienie nowego wiaduktu nad rzeką, modernizację nawierzchni, ale także szereg udogodnień dla pieszych i kierowców. W Ledze, wzdłuż nowej drogi, przebudowane zostały ciągi piesze oraz powstały nowe chodniki, które zapewniają bezpieczne warunki poruszania się dla mieszkańców. Dodatkowo, wykonano małe rondo, które usprawni ruch na tym odcinku.

W ramach inwestycji nie zapomniano także o nowoczesnych rozwiązaniach ekologicznych i funkcjonalnych. Na długości około 700 metrów zainstalowano energooszczędne oświetlenie uliczne, które nie tylko poprawi bezpieczeństwo na drodze, ale także przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Zatoka autobusowa oraz nowe przejścia dla pieszych są kolejnymi elementami, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z tej trasy.

- Nowoczesne rozwiązania zastosowane na tym odcinku drogi będą służyć przez lata, a nowa infrastruktura wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo- uważa Wójt Tomasz Osewski. -Przebudowa drogi gminnej nr 177035N to kolejny dowód na to, że Gmina Ełk nieustannie dąży do poprawy infrastruktury i jakości życia swoich mieszkańców. Dzięki strategicznemu planowaniu oraz efektywnemu wykorzystaniu dostępnych funduszy, możemy realizować kolejne ambitne projekty, które przynoszą wymierne korzyści dla całej społeczności.

Galeria zdjęć

zmodernizowana droga Lega Chełchy 1 zmodernizowana droga Lega Chełchy 2 zmodernizowana droga Lega Chełchy 3 zmodernizowana droga Lega Chełchy 4 zmodernizowana droga Lega Chełchy 5 zmodernizowana droga Lega Chełchy 6 zmodernizowana droga Lega Chełchy 7 zmodernizowana droga Lega Chełchy 8 zmodernizowana droga Lega Chełchy 9 zmodernizowana droga Lega Chełchy 10 zmodernizowana droga Lega Chełchy 11 zmodernizowana droga Lega Chełchy 12
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.