Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
27°C

Tomasz Osewski ponownie wybrany do Zarządu Związku Gmin Wiejskich RP

W Warszawie trwa dwudniowe, XXXVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP). Tegoroczne Zgromadzenie ma charakter sprawozdawczo-wyborczy, dlatego też wybrano nowy Zarząd Związku. Po raz kolejny w tym gronie znalazł się Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, który został jednym z wiceprzewodniczących. Członkami zarządu zostali także Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia; Jacek Brygman, Wójt Gminy Cekcyn; Joanna Wons-Kleta; Wójt Gminy Pawonków; Agnieszka Wojda, Kocierzew Południowy; Marcin Uchman, Burmistrz Cegłowa;  Krzysztof Iwaniuk, Wójt Gminy Terespol; Dariusz Kubus, Wójt Gminy Andrespol; Bogumiła Lewandowska-Siwek, Wójt Gminy Baranów;  Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

Nowym przewodniczącym Zarządu w wyniku wyborów został wybrany Stanisław Jastrzębski, dotychczasowy wiceprzewodniczący Zarządu ZGWRP, Wójt Gminy Długosiodło. O funkcję przewodniczącego ubiegali się także Tomasz Osewski oraz dotychczasowy przewodniczący – Krzysztof Iwaniuk, Wójt Gminy Terespol.

Uczestnicy XXXVIII Zgromadzenia Ogólnego ZGWRP z zadowoleniem przyjęli zapowiedź minister Hanny Majszczyk z Ministerstwa Finansów, o przygotowywanych zapisach projektu ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, dotyczących zastąpienia dotacji celowej na wychowanie przedszkolne, subwencją.

- Konsekwentnie, od kilku lat, ZGWRP artykułuje prośbę o takie rozwiązanie w stanowiskach, dyskusjach i przy opiniowaniu stosownych dokumentów – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, wiceprzewodniczący Zarządu ZGWRP. - Zapowiedź spełnienia tej prośby, to bardzo duży sukces Związku, a tym samym gmin z obszarami o charakterze wiejskim, w trudnym temacie finansowania oświaty.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.