Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
27°C

Na dwóch kółkach wkrótce po całym regionie

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski złożył swój podpis pod porozumieniem dotyczącym utworzenia w naszej części województwa szlaku rowerowego. Gmina Ełk jest jednym z partnerów projektu „Z bocianem przez EGO – utworzenie subregionalnego szlaku rowerowego”, na który beneficjent – Stowarzyszenie EGO „Kraina Bociana” pozyskał środki unijne w wysokości 22,4 mln euro.

- Partnerami w projekcie, obok naszej wiejskiej Gminy Ełk i miasta Ełk są gminy miejsko-wiejskie: Gołdap i Olecko, gminy wiejskie: Kalinowo, Kowale Oleckie, Prostki, Stare Juchy, Świętajno, Wieliczki; oraz powiaty: ełcki, gołdapski, olecki – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Główne założenia projektu to przede wszystkim spójna, bezpieczna, komfortowa trasa rowerowa prowadząca przez najbardziej atrakcyjne turystycznie tereny subregionu. Trasa rowerowa będzie łączyła się w Gołdapi ze szlakiem Green Velo.

Przewidywana długość trasy rowerowej wynosić będzie ok. 285 km (prace inwestycyjne ok. 225 km). Projekt zakłada także budowę lub modernizację ścieżek rowerowych wzdłuż dróg gminnych i powiatowych, zlikwidowanych linii kolejowych, utworzenie ścieżek rowerowych poza drogami, drogami gruntowymi leśnymi. Przewidziano budowę 11 Miejsc Obsługi Rowerzystów i 22 Miejsc Odpoczynku Rowerzystów.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.