Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 22 czerwca 2024
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
słonecznie
17°C

Wielkie serca w Nowej Wsi Ełckiej

Wiele może wydarzyć się na drodze życia, a czasem los postawi przed nami wyzwania, którym sami nie jesteśmy w stanie sprostać. Tak było w przypadku pani Krystyny, jednej z mieszkanek Nowej Wsi Ełckiej. W ubiegłym tygodniu tragedia dotknęła jej posesję, gdy zawalił się chlew, a przylegająca do niego stodoła ledwo stała, grożąc kolejnym zawaleniem.

Gdy tylko wieść o nieszczęściu rozeszła się po okolicy, serca mieszkańców Nowej Wsi Ełckiej zaczęły bić w jednym rytmie - rytmie pomocy. Arkadiusz Malinowski z Koła Gospodyń Wiejskich „Nowowianki” stanął na czele inicjatywy, która miała przywrócić nadzieję i bezpieczeństwo pani Krystynie. Apel o pomoc dotarł szeroko, a odpowiedzieli na niego nie tylko strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej czy piłkarze Poloneza Nowa Wieś Ełcka, ale także zwykli mieszkańcy i sam Wójt Gminy Ełk, Tomasz Osewski.

W sobotę, 13 kwietnia, w Nowej Wsi Ełckiej odbyła się niezwykła akcja. Ciężki sprzęt, determinacja i wielkie serca ludzi stanęły w szranki z ruinami chlewa i stodoły. Nie tylko odzyskano użyteczne elementy drewniane, które mogą posłużyć do ogrzania domu pani Krystyny w chłodne dni, ale także zapewniono jej wsparcie emocjonalne na przyszłość.

- Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim, którzy wczoraj pomagali przy rozbiórce budynków u pani Krysi - mówił Arkadiusz Malinowski z KGW „Nowowianki”. - W szczególności naszym strażakom z OSP KSRG Nowa Wieś Ełcka, chłopakom z Poloneza Nowa Wieś Ełcka, członkom Koła Gospodyń Wiejskich „Nowowianki”, Wójtowi Tomaszowi Osewskiemu, kierownikowi ARiMR Tomaszowi Michałowskiemu, naszemu sołtysowi Michałowi Rutkowskiemu, pani radnej Beacie Lisowskiej, sklepowi Siódemka z Nowej Wsi.

Jak widać, mieszkańcy Gminy Ełk w trudnych chwilach potrafią się wzajemnie wesprzeć. Niech ta historia stanie się symbolem siły wspólnoty, gotowej stawić czoła każdemu wyzwaniu. Niech będzie przypomnieniem, że zjednoczeni w dobru możemy zdziałać cuda.

- W Nowej Wsi Ełckiej nie brakuje ludzi z wielkim sercem, gotowych wyciągnąć dłoń pomocną w najtrudniejszych chwilach – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Wszystkim życzę mniej nienawiści, a więcej miłości.

Wielkie serca w Nowej Wsi

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.