Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
29°C

Nowe drogi w przy granicy gmin Ełk i Prostki

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podpisano porozumienie Gminy Ełk i Gminy Prostki w sprawie wspólnego przygotowania projektu planowanego do złożenia w naborze o dofinansowanie w ramach programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027”, Priorytet 04 Mobilność regionalna, Działanie 04.01 Infrastruktura dla mobilności regionalnej i bezpieczeństwa pt. „Poprawa dostępności i spójności komunikacyjnej subregionu EGO – Projekt 4 przebudowa dróg gminnych na odcinku Glinki – Borki – Miechowo – Bobry”. Wójta Tomasza Osewskiego i Gminę Ełk reprezentowały w Olsztynie: Bożena Wołyniec – Zastępca Wójta oraz Maria Karina Strzeszewska – Skarbnik Gminy Ełk.

– W wyniku przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie projektu, przebudowane zostaną drogi gminne na odcinku Glinki – Borki – Miechowo – Bobry – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. -  Projekt jest elementem ponadlokalnej strategii rozwoju i obejmuje dwa zadania.

Pierwsza zadanie to przebudowa odcinków Bobry – granica gmin Prostki i Ełk (fragment drogi gminnej nr 178042N) oraz Glinki – granica gmin Prostki i Ełk (fragment drogi gminnej nr 178045 N). Łączna długość odcinków drogowych wynosi 5 km.

Zadanie drugie to przebudowa odcinka drogi Borki – granica gmin Ełk i Prostki. Długość odcinka drogowego to 1,15 km. Przebudowane zostaną drogi gminne nr 177027N oraz 177097N o nawierzchni utwardzonej z betonu asfaltowego szerokości 5,0-5,5 m oraz wykonane zostaną inne elementy drogi według opracowanej dokumentacji technicznej (zjazdy, pobocza, odwodnienie, oznakowanie, skrzyżowania, przystanki autobusowe) w Borkach. Funkcję lidera projektu będzie pełniła gmina Prostki.

- Celem projektu jest zwiększenie dostępności i spójności komunikacyjnej subregionu EGO poprzez dołączenie dróg gminnych do sieci TEN-T (S61) – dodaje Wójt Tomasz Osewski. - Przedsięwzięcie dotyczy odcinka drogowego Glinki – Borki – Miechowo – Bobry, który przebiega przez terytorium dwóch gmin Prostki i Ełk. Projekt będzie realizowany na podstawie porozumienia międzygminnego. Jest to część dłuższego ciągu komunikacyjnego łączącego drogę powiatową nr 1870N (w miejscowości Gorczyce) z drogą krajową 65 (w miejscowości Bobry), a następnie po ok. 3 km z węzłem Ełk Południe drogi ekspresowej S61 (sieć TEN-T).

Całkowity szacunkowy koszt projektu wynosi 12.219.656,00 zł. w tym zadanie 1 – 9.862.156,00 zł, a zadanie 2 – 2.357.500,00 zł, zaś poziom dofinansowania 90%. Przewidywany termin złożenia dokumentacji projektowej wraz z wnioskiem o dofinansowanie: II kwartał 2025 r., zaś realizacja: III kwartał 2025 r. - IV kwartał 2026 r.

po podpisaniu umowy w Olsztynie

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.