Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
22°C

Niezwykłe osiągnięcia młodego talentu

W Gminie Ełk, z dala od wielkich miast, mieszka młody człowiek, który w ostatnim czasie stał się prawdziwą gwiazdą lokalnej społeczności edukacyjnej. Eryk Miładowski, uczeń Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach, osiągnął coś, co dla wielu jest tylko mrzonką – został wielokrotnym laureatem w konkursach kuratoryjnych.

W pierwszej połowie roku szkolnego 2023/2024 Eryk wziął udział w kilku konkursach przedmiotowych. Co zaskakujące, nie tylko przeszedł do drugiego etapu, ale również zdobył tytuł laureata w pięciu z nich! Jego sukcesy sięgały obszarów języka polskiego, chemii, biologii, fizyki oraz informatyki. 

- To osiągnięcie zasługuje na podziw, zwłaszcza w kontekście niewielkiej liczby uczniów, którzy mogą poszczycić się takim wynikiem w skali kraju – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Niezwykły talent Eryka zaowocował zwolnieniem z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, po uzyskaniu maksymalnego wyniku - 100%! Ponadto, pozostałe przedmioty gwarantują mu ocenę celującą na zakończenie roku szkolnego. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, które napawa dumą samego ucznia, rodzinę, nauczycieli oraz władze Gminy Ełk.

Jako jedyny reprezentant swojej szkoły, Eryk został zaproszony na galę laureatów, która odbędzie się w Olsztynie. To wyjątkowa okazja do spotkania z innymi wybitnymi uczniami z całego województwa, gdzie będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami oraz nawiązać cenne kontakty.

Nie tylko wyniki w nauce czynią Eryka wyjątkowym uczniem. Jest on również aktywnym członkiem społeczności szkolnej, zaangażowanym w działalność wolontariacką oraz pełniącym funkcję przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Jego wszechstronne zainteresowania, takie jak chemia organiczna, informatyka, technika czy medycyna, pokazują jego pasję do nauki i chęć ciągłego rozwoju. W wolnych chwilach Eryk lubi zagłębiać się w literaturę obyczajową oraz czytać czasopisma popularno-naukowe. Nie zapomina jednak także o rozwoju praktycznych umiejętności - rozwija swoje zdolności kulinarne, co z pewnością może mu być pomocne w przyszłości.

- Nie tylko społeczność szkolna w Stradunach powinna być niezmiernie dumna z osiągnięć Eryka – dodaje Wójt Tomasz Osewski. - Życzymy mu dalszych sukcesów w drodze do realizacji marzeń i osiągnięcia kolejnych celów edukacyjnych. Eryk Miładowski to przykład determinacji, ciężkiej pracy oraz pasji, który inspiruje innych do podążania za swoimi marzeniami i nieustannego dążenia do doskonałości.

Eryk

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.