Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
21°C

Mażoretki z Gminy Ełk już zdobywają nagrody!

W Gminie Ełk, konkretnie w Stradunach i Nowej Wsi Ełckiej, od pół roku funkcjonują trzy grupy mażoretek. Okazało się, że szybko stały się dumnym punktem kulturalnym gminy. Grupa Tutti Frutti w Stradunach oraz dwie grupy Kinderki i Kinderki Mini w Nowej Wsi Ełckiej pod wodzą instruktorek, pań Doroty i Gabrieli Tomczyk, od października 2023 roku rozwinęły się w prawdziwe źródło talentu i entuzjazmu.

- Codzienne spotkania uczestników są pełne radości, ale i pracy nad doskonaleniem techniki marszu, figur tanecznych oraz umiejętności pracy z pałeczką mażoretkową – mówi Edyta Wocial, dyrektor Centrum Kultury Gminy Ełk. -  Ćwiczenia nie omijają również elementów gimnastycznych, gdzie dziewczynki i chłopcy ćwiczą z determinacją, by osiągać coraz lepsze wyniki.

Niezwykłe zaangażowanie młodych talentów oraz ich instruktorek zostało ostatnio uhonorowane na Mistrzostwach Polski Północno-Wschodniej w Tańcu Mażoretkowym w Olecku, które odbyły się 14 kwietnia. To było wielkie wydarzenie, zarówno dla mażoretek, jak i dla całej społeczności wspierającej ich wysiłki.
Podczas mistrzostw, mażoretki z Gminy Ełk nie tylko stanęły na wysokości zadania, ale wręcz zaskoczyły swoim poziomem i determinacją. Dominik Sulik z grupy Tutti Frutti ze Stradun wywalczył trzecie miejsce w solowym występie, podczas gdy grupa Tutti Frutti z Stradun oraz Kinderki z Nowej Wsi Ełckiej zajęły odpowiednio trzecie i drugie miejsce.

- Jechaliśmy tam z nastawieniem występu, z myślą o zdobyciu doświadczenia i pokonaniu tremy – dodaje Edyta Wocial, dyrektor Centrum Kultury Gminy Ełk. - Jednak wszyscy mocno trzymaliśmy kciuki za nasze gwiazdy. A teraz wracamy z nagrodami i pełni poruszenia.

- To pierwsze kroki, pierwsze nagrody, ale myślę, że także początek czegoś większego – uważa Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Mażoretki z Gminy Ełk pokazują, że z pasją, determinacją i wsparciem społeczności lokalnej, można osiągnąć wielkie rzeczy. Gratuluję sukcesu i czekam z niecierpliwością na kolejne występy, które z pewnością przyniosą jeszcze więcej radości i osiągnięć.

Galeria zdjęć

Dominik Sulik Kinderki Mini Kinderki NWE Tutti Frutti
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.