Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
32°C

Ruszają zebrania wiejskie w Gminie Ełk

Na początku lipca w Gminie Ełk rozpoczną się tegoroczne zebrania wiejskie, będące ważnym elementem lokalnego samorządu. Zebrania te odgrywają kluczową rolę w zarządzaniu sprawami wsi i angażują mieszkańców w podejmowanie decyzji dotyczących ich społeczności. Jak co roku, spotkania te będą miały na celu omówienie i uchwalenie przedsięwzięć do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na nadchodzący rok.

- Zebrania sołeckie mają szeroki zakres zadań, w tym uchwalanie rocznego planu wydatków sołectwa, rozpatrywanie sprawozdań z pracy organów sołectwa, czy też wybór i odwoływanie sołtysa oraz członków rady sołeckiej – przypomina Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na dyskusję, wybór sołtysów i uchwalenie planów dotyczących funduszu sołeckiego na 2025 rok, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju lokalnej infrastruktury oraz poprawy jakości życia mieszkańców. Wójt Tomasz Osewski, zapowiedział swój udział w poszczególnych zebraniach, co podkreśla wagę tych spotkań.

Harmonogram zebrań w pierwszym tygodniu lipca przedstawia się następująco:

  • Wtorek, 2 lipca 2024: godz. 16.00 - sołectwo Mącze, godz. 18.00 - sołectwo Mąki, godz. 20.00 - sołectwo Bajtkowo.
  • Środa, 3 lipca 2024: godz. 17.00 - sołectwo Rymki, godz. 19.00 - sołectwo Białojany.
  • Piątek, 5 lipca 2024: godz. 15.00 - sołectwo Miluki, godz. 17.00 - sołectwo Płociczno, godz. 19.00 - sołectwo Krokocie.

Terminy i porządek posiedzeń w poszczególnych sołectwach można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Ełk, pod adresem: https://bip.elk.gmina.pl/2196-2024-r.html?preview

Zebrania wiejskie to doskonała okazja dla mieszkańców, aby wyrazić swoje opinie, zgłosić potrzeby oraz aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości swoich sołectw. Uczestnictwo w tych spotkaniach pozwala na bezpośredni dialog z władzami gminy oraz wpływanie na decyzje dotyczące inwestycji i projektów lokalnych.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców do licznego udziału w zebraniach wiejskich – zaprasza Wójt Tomasz Osewski. - Wasze pomysły i potrzeby kształtują nasze działania i priorytety. Zaangażowanie mieszkańców jest kluczowe dla dynamicznego rozwoju gminy.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.