Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
21°C

Posadzili nowy las w Mrozach Wielkich

Pełni entuzjazmu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Ziemi włączyli się w działania proekologiczne. Pod okiem opiekunów i samej dyrekcji uczniowie z determinacją podjęli się misji oczyszczenia najbliższej okolicy szkoły oraz plaży wiejskiej z niepożądanych odpadków i śmieci. Ich starania nie ograniczyły się jednak tylko do usuwania zanieczyszczeń; młodzi ludzie postanowili również zadbać o przyszłość, angażując się w sadzenie drzew.

Zaangażowanie uczniów nie pozostało niezauważone. Wraz z uczniami Centrum Edukacji Mundurowej, którzy wsparli akcję, obsadzili teren w pobliżu Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich licznymi młodymi drzewkami. To wspólne wysiłki miały na celu nie tylko oczyszczenie, ale także ochronę i odnowę lokalnej przyrody.

Nieocenionym wsparciem dla młodzieży był Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, który osobiście zaangażował się w prace, służąc jako wzór determinacji i oddania dla dobra wspólnoty. Jego obecność i wsparcie stanowiły inspirację dla uczniów, dodając im sił w dążeniu do realizacji celów proekologicznych. Nie można również pominąć wkładu Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich, z Nadleśniczym Arkadiuszem Malinowskim na czele. Ich zaangażowanie w organizację wyjątkowej lekcji przyrody, umożliwiając młodzieży kształtowanie postaw proekologicznych oraz aktywne spędzanie czasu w kontakcie z naturą, zasługuje na szczególne uznanie i wdzięczność społeczności.

- To, co tu teraz powstaje, to plantacja choinkowa – powiedział Arkadiusz Malinowski. – Za 5-6 lat te dzieci, które posadziły tu drzewko, będą mogły przyjechać z rodziną i wybrać sobie choinkę, którą będzie można wyciąć i zabrać ze sobą, by celebrować Boże Narodzenie.

Zwieńczeniem pełnego zaangażowania dnia było wspólne ognisko, podczas którego uczestnicy mieli okazję nie tylko odpocząć po wyczerpujących pracach, ale także celebrować swoje osiągnięcia i wzmacniać więzi społeczne.

- Wynikiem tych wszystkich działań nie jest tylko czystsze i bardziej zielone środowisko, lecz również wzrost świadomości ekologicznej i odpowiedzialności społecznej wśród młodych pokoleń – uważa Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.- Inicjatywa młodych ekologów stanowi doskonały przykład tego, jak małe działania mogą przynieść wielkie zmiany dla naszej planety.

Galeria zdjęć

Sadzenie lasu w Mrozach 1 Sadzenie lasu w Mrozach 2 Sadzenie lasu w Mrozach 3 Sadzenie lasu w Mrozach 4 Sadzenie lasu w Mrozach 5 Sadzenie lasu w Mrozach 6 Sadzenie lasu w Mrozach 7 Sadzenie lasu w Mrozach 8 Sadzenie lasu w Mrozach 9 Sadzenie lasu w Mrozach 10 Sadzenie lasu w Mrozach 11 Sadzenie lasu w Mrozach 12 Sadzenie lasu w Mrozach 13 Sadzenie lasu w Mrozach 14 Sadzenie lasu w Mrozach 15 Sadzenie lasu w Mrozach 16 Sadzenie lasu w Mrozach 17 Sadzenie lasu w Mrozach 18 Sadzenie lasu w Mrozach 19 Sadzenie lasu w Mrozach 20 Sadzenie lasu w Mrozach 21 Sadzenie lasu w Mrozach 22 Sadzenie lasu w Mrozach 23 Sadzenie lasu w Mrozach 24
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.