Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 22 czerwca 2024
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
20°C

Dobra kuchnia, edukacja i integracja

W minioną niedzielę mieszkańcy Nowej Wsi Ełckiej zostali zaproszeni na wyjątkowe spotkanie kulinarno-edukacyjne, które przybliżyło im nie tylko smaki Węgier, ale także bogactwo lokalnych tradycji kulinarnych. Koło Gospodyń Wiejskich „Nowowianki” we współpracy z Fundacją Orlen zorganizowało wydarzenie pod hasłem „Polak, Węgier - dwa bratanki”, skupiając się na przygotowaniu klasycznego węgierskiego dania - placka ziemniaczanego.

Początkowo planowano, że spotkanie odbędzie się na boisku sportowym, jednak z uwagi na zmienne warunki pogodowe, organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu wydarzenia do siedziby Biblioteki Publicznej Gminy Ełk. Decyzja ta okazała się trafna, gdyż nawet niepewność co do pogody nie zniechęciła mieszkańców, którzy licznie stawili się na wydarzeniu.

Rozpalone kuchenki i aromatyczne zapachy ziemniaczanych placków powitały przybyłych gości, tworząc atmosferę pełną ciepła i wspólnej radości. Całe rodziny zasiadły przy stołach, aby wspólnie odkrywać tajniki przygotowania tego tradycyjnego dania. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z kuchnią węgierską, co sprawiło, że doświadczenie było jeszcze bardziej wyjątkowe.

Warto zaznaczyć, że na spotkanie nie zabrakło również ważnych gości. Wójt Gminy Ełk, Tomasz Osewski, wraz z żoną i synkiem, włączył się w atmosferę wydarzenia, okazując wsparcie dla inicjatyw lokalnej społeczności. Jego obecność była wyrazem uznania dla wysiłku, jaki wkładają mieszkańcy Nowej Wsi Ełckiej w promowanie lokalnej kultury i tradycji.

- Ważne jest, abyśmy nie tylko zachowywali, ale także celebrowali nasze lokalne dziedzictwo kulinarne – podkreślił Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Dzięki takim wydarzeniom możemy odkrywać bogactwo smaków i tradycji naszego regionu, jednocześnie integrując się jako społeczność.

Spotkanie kulinarno-edukacyjne „Polak, Węgier - dwa bratanki” nie tylko zaspokoiło podniebienia uczestników, ale także przyczyniło się do budowania więzi społecznościowej i promowania lokalnej kultury. Inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich „Nowowianki” i Fundacji Orlen stanowi doskonały przykład tego, jak poprzez gastronomię można budować wspólnotę i doceniać różnorodność kulinarną.

Galeria zdjęć

Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 1 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 2 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 3 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 4 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 5 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 6 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 7 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 8 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 9 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 10 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 11 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 12 Spotkanie kulinarne w Nowej Wsi Ełckiej 13
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.