Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
słonecznie
15°C

Gminne obchody Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja

W Gminie Ełk uroczyście uczczono 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi RP. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej. Ks. proboszcz Andrzej Bryg zaapelował o jedność i zgodę w narodzie pod biało-czerwonym sztandarem. Delegat księdza biskupa – ks. dr Wojciech Kotarski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Ełckiej Kurii Diecezjalnej, w homilii przypomniał trudne i piękne dzieje Polski, nadmieniając, że słowa Konstytucji 3 Maja zaczynały się od słów „W imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego…”. Przypomniał też słynny cytat o krzyżu: „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem”.

Po Mszy św. orkiestra, wojsko, poczty sztandarowe, goście, młodzież i wszyscy uczestnicy przemaszerowali na plac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi Ełckiej. Tu miały miejsce przemówienia, a także apel pamięci. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski zaapelował o jedność w ważnych sprawach dla Polski i dla małej ojczyzny, Gminy Ełk. Podczas gminnych obchodów Wójt Tomasz Osewski przekazał kilkaset biało-czerwonych flag mieszkańcom Gminy Ełk.

– Serdecznie zachęcam mieszkańców Gminy Ełk do uczczenia świątecznych dni poprzez wywieszenie na swoich domach, balkonach i posesjach naszej flagi narodowej – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Niech biało-czerwona powiewa w każdym zakątku naszego kraju i niech przypomina o tym, jak ważnym jest dla nas symbolem.

Po części oficjalnej goście przeszli do sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, gdzie piękną część artystyczną zaprezentowali uczniowie i przedszkolaki placówki w Nowej Wsi Ełckiej.

Galeria zdjęć

Gminne obchody Dnia Flagi RP 1 Gminne obchody Dnia Flagi RP 2 Gminne obchody Dnia Flagi RP 3 Gminne obchody Dnia Flagi RP 4 Gminne obchody Dnia Flagi RP 5 Gminne obchody Dnia Flagi RP 6 Gminne obchody Dnia Flagi RP 8 Gminne obchody Dnia Flagi RP 10 Gminne obchody Dnia Flagi RP 11 Gminne obchody Dnia Flagi RP 12 Gminne obchody Dnia Flagi RP 13 Gminne obchody Dnia Flagi RP 14 Gminne obchody Dnia Flagi RP 16 Gminne obchody Dnia Flagi RP 18 Gminne obchody Dnia Flagi RP 19 Gminne obchody Dnia Flagi RP 21 Gminne obchody Dnia Flagi RP 22 Gminne obchody Dnia Flagi RP 23 Gminne obchody Dnia Flagi RP 25 Gminne obchody Dnia Flagi RP 26 Gminne obchody Dnia Flagi RP 27 Gminne obchody Dnia Flagi RP 28 Gminne obchody Dnia Flagi RP 29 Gminne obchody Dnia Flagi RP 30 Gminne obchody Dnia Flagi RP 31 Gminne obchody Dnia Flagi RP 32 Gminne obchody Dnia Flagi RP 33 Gminne obchody Dnia Flagi RP 34 Gminne obchody Dnia Flagi RP 35 Gminne obchody Dnia Flagi RP 36 Gminne obchody Dnia Flagi RP 37 Gminne obchody Dnia Flagi RP 38 Gminne obchody Dnia Flagi RP 39 Gminne obchody Dnia Flagi RP 40 Gminne obchody Dnia Flagi RP 41 Gminne obchody Dnia Flagi RP 42 Gminne obchody Dnia Flagi RP 43 Gminne obchody Dnia Flagi RP 44 Gminne obchody Dnia Flagi RP 45 Gminne obchody Dnia Flagi RP 46 Gminne obchody Dnia Flagi RP 47 Gminne obchody Dnia Flagi RP 48 Gminne obchody Dnia Flagi RP 49 Gminne obchody Dnia Flagi RP 50 Gminne obchody Dnia Flagi RP 51 Gminne obchody Dnia Flagi RP 52 Gminne obchody Dnia Flagi RP 53
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.