Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
słonecznie
13°C

Wywieś flagę! Przed nami ważne święta

Przed nami trzy ważne święta. Trzy daty, które zajmują szczególne miejsce w sercu Polaka. 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja), Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej (2 maja), a także Święto Konstytucji 3 Maja.

– Serdecznie zachęcam mieszkańców Gminy Ełk do uczczenia świątecznych dni poprzez wywieszenie na swoich domach, balkonach i posesjach naszej flagi narodowej – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Niech biało-czerwona powiewa w każdym zakątku naszego kraju i niech przypomina o tym, jak ważnym jest dla nas symbolem.

Wójt Gminy Ełk zaprasza także do udziału w gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi RP, które odbędą się 30 kwietnia 2024 roku w Nowej Wsi Ełckiej. Obchody rozpoczną się mszą świętą w kościele św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej o godz. 9.00. Po mszy św. będzie miał miejsce przemarsz na plac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, gdzie m.in. zostanie odśpiewany hymn państwowy oraz odczytany apel poległych. Na terenie szkoły zostanie zaprezentowana część artystyczna wydarzenia.

Patriotyzm można okazywać nie tylko przez uczestnictwo w oficjalnych obchodach świąt majowych, czy przez przywiązanie do barw narodowych. Można bowiem praktykować także patriotyzm gospodarczy.

– Od dobrych kilku lat apeluję, aby kupować w sklepach produkty polskie – tłumaczy Wójt Tomasz Osewski. – Wspieramy w ten sposób polskich producentów, polskich pracowników, nakręcamy polski biznes. Zachęcam do włączenia się w tę akcję dzieci, młodzież, dorosłych. Jednym słowem wszystkich, którym na sercu leży rozwój naszego kraju.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.