Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
słonecznie
15°C

Gminne obchody Dnia Strażaka

Nowa Wieś Ełcka szykuje się na gminne obchody Dnia Strażaka, które odbędą się 11 maja tego roku. To czas, kiedy społeczność Gminy Ełk zgromadzi się, by podziękować tym, którzy poświęcają swoje życie dla bezpieczeństwa innych. Na wydarzenie zapraszają Wójt Tomasz Osewski oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę, 11 maja o godz. 9.45, kiedy to na placu przy kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika zgromadzą się zaproszeni goście, strażacy oraz poczty sztandarowe. O godz. 9.50 nastąpi uroczyste wprowadzenie pocztów sztandarowych do kościoła, a o 10.00 zostanie odprawiona msza święta, będąca momentem refleksji i modlitwy.

Około godz. 11.00 poczty sztandarowe, strażacy oraz zaproszeni goście wymaszerują na płytę boiska gminnego. Tam odbędą się czynności regulaminowe, włączając w to meldunek przełożonemu, przegląd pododdziałów oraz podniesienie flagi państwowej. Po przemówieniach nastąpi wręczenie wyróżnień i odznaczeń za zasługi w służbie społecznej. To niezwykle ważny gest, który pokazuje wdzięczność społeczności dla poświęcenia strażaków. Po oficjalnym zakończeniu uroczystości wszyscy będą mieli okazję skosztować poczęstunku i obejrzeć sprzęt strażacki.

- Wydarzenie to nie mogłoby się odbyć bez wsparcia instytucji wspierających, takich jak Koło Gospodyń Wiejskich "Nowowianki" z Nowej Wsi Ełckiej, Nadleśnictwo Ełk oraz Centrum Kultury Gminy Ełk – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.- Ich zaangażowanie pokazuje siłę wspólnoty i solidarność w naszej gminie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału i okazania wsparcia tym, którzy poświęcają swoje życie dla innych.

Dzień Strażaka - plakat

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.