Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
słonecznie
13°C

W Rękusach powstanie boisko z zadaszeniem

Gmina Ełk, znana ze swojego zaangażowania w rozwijanie sportu i aktywności fizycznej wśród swoich mieszkańców, zdobyła znaczące wsparcie finansowe od Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację projektu budowy boiska wielofunkcyjnego przy Niepublicznej Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach.

Środki, w wysokości 2.475.000,00 zł, pochodzą ze środków budżetu państwa i stanowią ważny krok w kierunku poprawy dostępu do nowoczesnej infrastruktury sportowej w regionie. Projekt jest częścią programu "Olimpia" mającego na celu zwiększenie dostępu do nowoczesnej infrastruktury sportowej w szkołach, z myślą o rozwoju sportu dzieci i młodzieży.

- Program "Olimpia" ma na celu zwiększenie możliwości uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży oraz innych grup społecznych poprzez budowę nowoczesnych hal sportowych – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Jednym z priorytetów tego programu jest poprawa warunków treningowych oraz zapewnienie dostępu do infrastruktury sportowej przez cały rok. Projekt realizowany w Gminie Ełk doskonale wpisuje się w te cele. Dziękuję Kamilowi Bortniczukowi, Ministrowi Sportu i Turystyki, za wsparcie naszej inwestycji.

Nowe boisko wielofunkcyjne zostanie wyposażone w nowoczesną nawierzchnię z poliuretanu oraz zadaszenie łukowe, które umożliwi uprawianie różnych dyscyplin bez względu na warunki klimatyczne. Ponadto, w ramach inwestycji, powstanie również zaplecze sanitarno-szatniowe o powierzchni do 100 m2 oraz mobilna strzelnica laserowa. Boisko będzie połączone z budynkiem szkoły, co ułatwi dostęp uczniom i zapewni wygodne korzystanie z nowej infrastruktury.

Planowany termin zakończenia zadania został określony na dzień 31 grudnia 2024 roku, co oznacza, że mieszkańcy Gminy Ełk już za krótki czas będą mogli korzystać z nowoczesnego boiska na swoich zajęciach sportowych oraz w czasie wolnym. 

- Ta inwestycja z pewnością przyczyni się do poprawy warunków do uprawiania sportu i kultury fizycznej w regionie, a także zachęci dzieci i młodzież do spędzania większej ilości czasu na boisku, co ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia i rozwoju – dodaje Wójt Tomasz Osewski. 

Gmina Ełk, kierując się dążeniem do rozwoju sportu oraz promocji aktywnego stylu życia, podejmuje w ten sposób kolejne kroki w kierunku stworzenia nowoczesnej infrastruktury sportowej dostępnej dla wszystkich. 

logotypy ministerstwa sportu

logotyp programu Olimpia

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.