Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
słonecznie
15°C

Święto Ziemniaka w Oraczach – rodzinnie i smacznie

Mieszkańcy sołectwa  Oracze - Wityny mieli okazję uczestniczyć w minioną sobotę w jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń roku - Święcie Ziemniaka. To spotkanie, które łączyło tradycję, sport, zabawę i pyszne potrawy, zostało zorganizowane pod patronatem Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego przez sołtysa Bogusława Sadowskiego i jego współpracowników. Organizacyjnie pomogło także Centrum Kultury Gminy Ełk.

Impreza rozpoczęła się w południe na miejscowym boisku, gdzie wielu mieszkańców zebrało się, by razem cieszyć się urokami tego niezwykłego dnia. Wójt Tomasz Osewski osobiście przywitał wszystkich uczestników, a w towarzystwie swojej żony i uroczego synka, oficjalnie rozpoczął świętowanie.

- Święto Ziemniaka w Oraczach to nie tylko okazja do delektowania się smacznymi potrawami, ale także wspaniała zabawa dla całych rodzin – mówi Wójt Tomasz Osewski.

Dla najmłodszych, ale i starszych uczestników przygotowano liczne atrakcje, w tym dmuchańce i konkursy z nagrodami. Dj trzymał na nogach wszystkich miłośników tańca, a nieodłącznym elementem festynu były również wyśmienite przysmaki.

- Kto nie próbował potraw z ziemniaka, nie mógł powiedzieć, że prawdziwie świętował Święto Ziemniaka – dodaje Tomasz Osewski. - Królowały różne wariacje babki ziemniaczanej, soczyste kotlety z kartofli oraz tradycyjne kartacze, którymi częstowano gości. Dla tych, którzy woleli coś słodkiego, były popcorn i wata cukrowa, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Ciekawe były konkursy, w których można było zdobyć nie tylko sławę, ale także atrakcyjne nagrody rzeczowe. W zawodach na najsmaczniejszą babkę ziemniaczaną czy też w jedzeniu kartaczy na czas, emocje sięgały zenitu. Święto Ziemniaka w Oraczach to nie tylko festyn, to przede wszystkim okazja do integracji mieszkańców, wspólnego świętowania i dzielenia się smakiem tradycji.

Galeria zdjęć

Piknik ziemniaka w Oraczach Piknik Ziemniaka w Oraczach 1 Piknik Ziemniaka w Oraczach 2 Piknik Ziemniaka w Oraczach 3 Piknik Ziemniaka w Oraczach 4 Piknik Ziemniaka w Oraczach 5 Piknik Ziemniaka w Oraczach 6 Piknik Ziemniaka w Oraczach 7 Piknik Ziemniaka w Oraczach 8 Piknik Ziemniaka w Oraczach 9 Piknik Ziemniaka w Oraczach 10 Piknik Ziemniaka w Oraczach 11 Piknik Ziemniaka w Oraczach 12 Piknik Ziemniaka w Oraczach 13 Piknik Ziemniaka w Oraczach 14 Piknik Ziemniaka w Oraczach 15 Piknik Ziemniaka w Oraczach 16 Piknik Ziemniaka w Oraczach 17 Piknik Ziemniaka w Oraczach 18 Piknik Ziemniaka w Oraczach 19 Piknik Ziemniaka w Oraczach 20 Piknik Ziemniaka w Oraczach 21 Piknik Ziemniaka w Oraczach 22 Piknik Ziemniaka w Oraczach 23 Piknik Ziemniaka w Oraczach 24 Piknik Ziemniaka w Oraczach 25 Piknik Ziemniaka w Oraczach 26 Piknik Ziemniaka w Oraczach 27 Piknik Ziemniaka w Oraczach 28 Piknik Ziemniaka w Oraczach 29 Piknik Ziemniaka w Oraczach 30 Piknik Ziemniaka w Oraczach 31 Piknik Ziemniaka w Oraczach 32 Piknik Ziemniaka w Oraczach 33 Piknik Ziemniaka w Oraczach 34
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.