Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
pochmurno
21°C

Kontrola spełniania obowiązku nauki

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się już przed dwoma tygodniami, a Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski przypomina o ważnym obowiązku, jaki spoczywa na rodzicach lub opiekunach prawnych dzieci w wieku od 14 do 18 lat. Zgodnie z Prawem oświatowym rodzice tych młodych ludzi mają obowiązek zapewnić im edukację na odpowiednim poziomie. W związku z tym, Gmina Ełk apeluje o przestrzeganie określonych procedur i terminów, aby zapewnić spełnienie tego ważnego obowiązku.

Zgodnie z obowiązującym prawem, rodzice lub opiekunowie prawni dzieci w wieku od 14 do 18 lat zamieszkałych na terenie Gminy Ełk mają obowiązek dostarczenia pisemnej informacji na temat formy spełniania obowiązku nauki przez swoje dzieci. Informacje te muszą zostać przedstawione w formie oświadczenia i potwierdzone przez odpowiednią placówkę edukacyjną, do której uczęszczają młodzi mieszkańcy Gminy Ełk.

Najważniejszym terminem do zapamiętania dla rodziców i opiekunów prawnych jest 30 września 2023 roku. To ostateczny moment na złożenie wymaganych dokumentów. Rodzice lub opiekunowie prawni muszą dostarczyć pisemne oświadczenie o formie spełniania obowiązku nauki, które jest potwierdzone przez szkołę, do której uczęszczają ich dzieci. Druk oświadczenia można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej lub pobrać poniżej.

Oświadczenie należy dostarczyć do sekretariatu Urzędu Gminy Ełk, który mieści się pod adresem: 19-300 Ełk, ul. Tadeusza Kościuszki 28A. To właśnie tam dokumenty zostaną przyjęte i zarejestrowane.

Kontrola spełniania obowiązku nauki jest niezwykle istotna, aby zapewnić właściwy rozwój i przyszłość młodych mieszkańców Gminy Ełk. Dlatego apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych, aby nie zwlekali z dostarczeniem wymaganych dokumentów i przestrzegali obowiązujących terminów.

Pliki do pobrania:

Druk oświadczenia.docx
Format: docx, 17.88 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.