Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
pochmurno
17°C

Premier Morawiecki: kolejne miliony do Gminy Ełk

Gmina Ełk otrzyma kolejne dofinansowanie do zaplanowanych inwestycji. Podczas wizyty na Warmii i Mazurach, w Gminie Ełk i samym Ełku Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki poinformował o rozstrzygnięciu szóstej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Ta edycja została skierowana do tych regionów w Polsce, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. 

- Te obszary zostały pominięte w procesie transformacji przez wcześniejsze władze – powiedział Mateusz Morawiecki, Premier RP. - Dbamy, aby każdy zakątek Polski był doinwestowany.  W naszych działaniach kierujemy się ideą zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest tworzenie inwestycji blisko ludzi. Dla nas nie ma Polski A, Polski B. Ważne, aby rzeczywiście była jedna. Temu ma służyć również nasz program, który jest fundamentalnie ważny - właśnie dla ziem, gmin popegeerowskich.

W szóstej edycji programu bezzwrotne dofinansowanie otrzymają dwie inwestycje Gminy Ełk. Rząd przekaże na ten cel prawie 3 mln złotych z budżetu państwa. Środki przeznaczone zostaną na dalszą modernizację gminnego oświetlenia. Dokładnie     2.352.000,00 zł rząd przeznaczył na zadanie „Uzupełnienie sieci oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Ełk”.  Z kolei 292.000,00 zł zostało przeznaczone na budowę placu zabaw przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej.

- Nasze małej ojczyzny rozwijają się dzięki Rządowemu Programowi Inwestycji Strategicznych i za to należą się ogromne podziękowania Mateuszowi Morawieckiemu i rządowi Zjednoczonej Prawicy – uważa Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dziękuję za wsparcie kolejnych naszych inwestycji. Podziękowania za środki rządowe należą się nie tylko Prezesowi Rady Ministrów, ale także minister Oldze Semeniuk-Patkowskiej oraz parlamentarzystom, którzy zabiegają o stały rozwój Gminy Ełk, o wsparcie naszego samorządu, o pozyskanie dofinansowania do różnych naszych działań. Dziękuję zwłaszcza Posłom na Sejm RP Jerzemu Małeckiemu, Iwonie Arent i Małgorzacie Kopiczko, Senator RP.

- Nasza współpraca z samorządami poprawia warunki życia wszystkich Polek i Polaków – stwierdził Mateusz Morawiecki. - Dlatego kontynuujemy program i przeznaczamy pieniądze na kolejne inwestycje.

- Nasza społeczność dzięki dobrej współpracy z rządem ma teraz szansę na lepszą przyszłość, a my jesteśmy gotowi kontynuować nasze prace nad rozwojem tego pięknego regionu – dodaje Wójt Tomasz Osewski, który otrzymał już promesy dla dofinansowanych inwestycji.

baner dofinansowanie oświetlenia

baner dofinansowanie placu

Galeria zdjęć

Premier RP w Ełku 1 Premier RP w Ełku 2 Premier RP w Ełku 3 Premier RP w Ełku 4 Premier RP w Ełku 5 Premier RP w Ełku 6 Premier RP w Ełku 7
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.