Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
pochmurno
17°C

Obwieszczenie Wójta Gminy Ełk

OBWIESZCZENIE

Wójta Gminy Ełk

z dnia 12 września 2023 roku

Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1277 i 2418 oraz z 2023 r. poz. 497) Wójt Gminy Ełk podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.:

Nr obwodu głosowania Granice obwodu głosowania Siedziba obwodowej komisji wyborczej

1

Sołectwa: Chełchy (Chełchy, Czaple), Krokocie (wieś Krokocie, osada leśna Krokocie), Płociczno (Płociczno), Przykopka (Przykopka)

Zespół Szkół Samorządowych w Chełchach, Chełchy 26, 19-300 Chełchy

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

2 Sołectwa: Buczki (Buczki, Szeligi), Mrozy Wielkie (Mrozy Małe, Mrozy Wielkie), Sordachy (Koziki, Sordachy)

Szkoła Podstawowa w Mrozach Wielkich, Mrozy Wielkie 12, 19-301 Mrozy Wielkie

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

3 Sołectwa: Giże (Brodowo, Giże), Kałęczyny (Kałęczyny), Regiel (Regiel) Świetlica wiejska w Reglu, Regiel 12, 19-301 Regiel
4 Sołectwo Nowa Wieś Ełcka (Lipinka, Lipińskie, Sikory Ostrokolskie, Nowa Wieś Ełcka ulice: Bolesława Prusa, Cmentarna, Ełcka, Generała Sikorskiego, Generała Stanisława Maczka, Jana Henryka Dąbrowskiego, Jana i Hieronima Małeckich, Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego, Kolonia Górna, ks. Jana Twardowskiego, Lipowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Michała Kajki, Nadrzeczna, Nowowiejska, Polna, Sportowa, Św. Dominika Savio, Tadeusza Kościuszki, Wierzbowa, Wilcza)

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ełckiej, ul. Ełcka 18, 19-321 Nowa Wieś Ełcka

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

5 Sołectwa: Bajtkowo (Bajtkowo), Białojany (Białojany, Zdedy), Bobry (Bobry, Zdunki), Borki (Borecki Dwór, Borki), Ciernie (Ciernie, Niekrasy), Karbowskie (Karbowskie, Talki), Mostołty (Mostołty, Tracze), Nowa Wieś Ełcka ul. Szosa Bajtkowska, Rymki (Rymki), Suczki (Suczki), Śniepie (Śniepie) Świetlica wiejska w Mostołtach, Mostołty 11/11, 19-321 Mostołty
6 Sołectwa: Barany (Barany), Chruściele (Chruściele), Ełk Osada (osada Ełk), Maleczewo (Maleczewo), Mącze (Mącze, Suszcze), Mąki (Mąki), Rostki Bajtkowskie (Romanki, Rostki Bajtkowskie), Szarejki (Szarejki), Szarek (Szarek)

Świetlica wiejska w Baranach, ul. Wrzosowa 2, 19-300 Barany

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

7 Sołectwa: Pistki (Pistki), Rękusy (Rękusy), Talusy (wieś Talusy, osada Talusy), Część sołectwa Bartosze: (Buniaki) Szkoła Podstawowa w Rękusach, Rękusy 17, 19-301 Rękusy
8 Sołectwa: Guzki (Guzki), Lepaki (Lepaki Małe, Lepaki Wielkie), Mołdzie (Madejki, Mołdzie), Rożyńsk (Klusy, Rożyńsk) Świetlica wiejska w Rożyńsku, Rożyńsk 17, 12-250 Rożyńsk
9 Sołectwa: Chrzanowo (Bienie, Chrzanowo), Małkinie (Małkinie), Woszczele (Mleczkowo, Woszczele)

Zespół Szkół Samorządowych w Woszczelach, ul. Szkolna 4, 19-300 Woszczele

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

10 Sołectwo Siedliska (Siedliska) Centrum Edukacji Ekologicznej Gminy Ełk w Siedliskach, Siedliska 25A, 19-300 Siedliska
11 Sołectwa: Konieczki (Konieczki), Malinówka (Malinówka Mała, Malinówka Wielka), Miluki (Miluki), Oracze (Oracze, Wityny, Żmujdzie), Straduny (Straduny, Zalesie), Piaski (Piaski), Przytuły (Janisze, Przytuły, Rydzewo, Skup), Sajzy (Sajzy)

Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach, ul. Michała Kajki 10, 19-325 Straduny

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

12 Sołectwa: Lega (Lega), Sędki (Sędki, Ropele, Pisanica)

Świetlica wiejska w Ledze, Lega 5A, 19-311 Lega

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

13 Sołectwo: Regielnica (Regielnica)

Świetlica wiejska w Regielnicy, Regielnica 1C, 19-300 Regielnica

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

14 Część sołectwa Bartosze: (Bartosze, Judziki)

Budynek komunalny (z przeznaczeniem na świetlicę), Bartosze 12A, 19-300 Bartosze

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

15 Sołectwo: Ruska Wieś (Ruska Wieś)

Świetlica wiejska w Ruskiej Wsi, Ruska Wieś 5A, 19-300 Ełk

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

16 Sołectwo: Chojniak (Chojniak)

Centrum Edukacji Biznesowej w Chojniaku, Chojniak 4A, 19-311 Chojniak

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

17 Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej, ul. Lipowa 1, 19-321 Nowa Wieś Ełcka

 

Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy: 

1) którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, lub

2) posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o: 

a) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2, i niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. о emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,

b) niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy wymienionej w pkt 2 lit. a,

c) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 2 lit. a,

d) o zaliczeniu do I grupy inwalidów,

e) o zaliczeniu do II grupy inwalidów,

a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny, lub

3) podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Olsztynie II najpóźniej do dnia 2 października 2023 r., z wyjątkiem wyborcy podlegającego w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania zgłasza do dnia 10 października 2023 r.

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

1) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2, i niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. о emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,

2) niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy wymienionej w pkt 1,

3) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 1,

4) o zaliczeniu do I grupy inwalidów,

5) o zaliczeniu do II grupy inwalidów, 

a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Wójta Gminy Ełk najpóźniej do dnia 6 października 2023 r.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 15 października 2023 r. od godz. 700 do godz. 2100.

 

Wójt Gminy Ełk

(-) Tomasz OSEWSKI

OBWIESZCZENIE_WÓJTA 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.