Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
32°C

Podaj łapę w Gminie Ełk

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego rozstrzygnął drugą edycję konkursu „Podaj łapę”, który ma na celu poprawę dobrostanu zwierząt domowych w regionie. W ramach tej inicjatywy, gminy z całego województwa mogły ubiegać się o wsparcie na różnorodne działania mające na celu zapobieganie i zmniejszanie bezdomności zwierząt oraz edukację mieszkańców w zakresie odpowiedzialnej opieki nad swoimi pupilami.

Konkurs „Podaj łapę” to wyjątkowa inicjatywa, która skupia się na szerokim spektrum działań. Wśród nich znajdują się sterylizacja i kastracja bezdomnych psów i kotów, prewencyjna sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich, opieka nad wolno żyjącymi kotami oraz leczenie bezdomnych zwierząt domowych. Ponadto, program wspiera również znakowanie zwierząt poprzez wszczepienie elektronicznego mikrochipa i ich rejestrację w bazie danych, aktywne poszukiwanie osób chętnych do adopcji oraz działania promocyjne i edukacyjne w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt. Ważnym elementem jest także doposażenie schronisk dla zwierząt, będących jednostkami budżetowymi gmin.

W tegorocznej edycji konkursu napłynęły aż 63 wnioski. Po dokładnej analizie, zdecydowano o dofinansowaniu 24 z nich na łączną kwotę 300 tys. złotych. Jednym z beneficjentów jest Gmina Ełk, która otrzyma 10 tys. zł na projekt pn. „Poprawa ochrony i opieki nad zwierzętami, sterylizacja i kastracja bezdomnych psów i kotów, prewencyjna sterylizacja i kastracja psów i kotów należących do właścicieli”. Wójt Tomasz Osewski podpisał już stosowną umowę, co pozwoli na szybkie rozpoczęcie realizacji zaplanowanych działań.

- To dla nas niezwykle ważne wsparcie, które pozwoli na realne działania na rzecz poprawy sytuacji zwierząt w naszej gminie – powiedział wójt Tomasz Osewski. - Dzięki tym środkom będziemy mogli nie tylko przeprowadzić zabiegi sterylizacji i kastracji, ale także edukować mieszkańców w zakresie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.

Dzięki wsparciu z konkursu „Podaj łapę” możliwe będzie zwiększenie liczby sterylizacji i kastracji zwierząt, co znacząco przyczyni się do zmniejszenia problemu bezdomności. Ważnym aspektem jest także edukacja, która ma na celu uświadomienie mieszkańcom województwa, jak istotne jest odpowiedzialne podejście do posiadania zwierząt domowych.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego planuje kontynuować konkurs „Podaj łapę” w kolejnych latach, aby dalej wspierać gminy w ich działaniach na rzecz zwierząt. Współpraca na tym polu jest kluczowa dla poprawy warunków życia zwierząt i zwiększenia świadomości społecznej w zakresie ich opieki i humanitarnego traktowania.

Podaj łapę

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.