Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
30°C

Nowa jakość szkolnych stołówek w Gminie Ełk

 Gmina Ełk zyskała znaczące wsparcie finansowe na rozwój infrastruktury szkolnej. Dzięki dotacji celowej w wysokości 79.317,00 zł, pochodzącej z budżetu państwa, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej będzie mogła zmodernizować swoją stołówkę. Środki te zostały przyznane w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028, który ma na celu wspieranie publicznych szkół podstawowych w tworzeniu bezpiecznych i funkcjonalnych warunków do nauki, wychowania oraz opieki.

Realizacja projektu obejmie doposażenie i podniesienie standardu istniejącej stołówki szkolnej, składającej się z kuchni i jadalni. Planowane zakupy obejmują:

  • Zmywarka kapturowa do naczyń – nowoczesne urządzenie, które zapewni sprawniejsze i bardziej ekologiczne mycie naczyń.
  • Piec konwekcyjno-parowy – umożliwi przygotowywanie zdrowszych posiłków z mniejszą zawartością tłuszczu.
  • Separator tłuszczu – niezbędny do efektywnego zarządzania odpadami kuchennymi.
  • Szatkownica do warzyw, wilk do mielenia mięsa, sokowirówka – urządzenia usprawniające pracę personelu kuchennego, zapewniając szybsze i bardziej efektywne przygotowywanie posiłków.

Część przyznanych środków zostanie przeznaczona na prace remontowo-modernizacyjne, niezbędne do przystosowania pomieszczenia kuchennego do montażu nowego sprzętu. Prace te obejmą:

  • Modernizację instalacji elektrycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej – dostosowanie infrastruktury do wymagań nowoczesnych urządzeń.
  • Uzupełnienie ubytków w ścianach – po odłączeniu przestarzałego sprzętu kuchennego.
  • Położenie glazury i terakoty – w miejscach wymagających renowacji.
  • Malowanie ścian – aby stołówka była estetyczna i przyjazna dla uczniów.

Całkowita wartość projektu to 103.817,00 zł, z czego wkład własny Gminy Ełk wyniesie 24.500,00 zł, co stanowi około 24% kosztów realizacji zadania. 

– Dzięki zaangażowaniu Gminy Ełk i wsparciu z budżetu państwa, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej będą mogli korzystać z nowoczesnej, w pełni wyposażonej stołówki, co bez wątpienia przyczyni się do poprawy warunków nauki i zdrowia dzieci – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Realizacja tego projektu to inwestycja w przyszłość lokalnej społeczności. Poprawa standardu stołówki szkolnej nie tylko podniesie komfort spożywania posiłków przez uczniów, ale także wpłynie na ich zdrowie i rozwój. Lepsze warunki pracy dla personelu kuchennego przełożą się na jakość przygotowywanych posiłków, co jest szczególnie ważne w kontekście zdrowego żywienia dzieci. Dzięki rządowemu wsparciu oraz zaangażowaniu lokalnych władz, Gmina Ełk daje przykład, jak efektywnie można wykorzystać środki publiczne do poprawy jakości życia i edukacji mieszkańców.

Posiłek - plakat

posiłek - logo

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.