Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
pochmurno
17°C

Gminny Konkurs „Las - edukacja i rekreacja”

Pod patronatem Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego w Szkole Podstawowej im. Lecha A. Kaczyńskiego w Chełchach odbył się Gminny Konkurs „Las - edukacja i rekreacja”, który jest częścią projektu „Klasa z drewna” i ma na celu promowanie piękna naszej przyrody oraz bioróżnorodności organizmów leśnych, jak również surowca naturalnego - drewna.

- Cieszę się, że szkoła w Chełchach bierze aktywny udział w tej inicjatywie, a wsparcie finansowe od Lasów Państwowych pozwoliło na jeszcze lepsze przeprowadzenie konkursu – mówi Wójt Tomasz Osewski. - Jestem przekonany, że ta inicjatywa ma duże znaczenie dla edukacji naszych dzieci, a także dla świadomości ekologicznej oraz rozwoju lokalnej społeczności.

Wójt Tomasz Osewski dodaje, że ochrona środowiska naturalnego i promowanie zrównoważonego wykorzystania zasobów leśnych są istotnymi kwestiami, a konkurs „Las - edukacja i rekreacja" stanowi doskonałą okazję do popularyzacji tych wartości wśród młodych pokoleń.

- Liczę na to, że konkurs przyczyni się do jeszcze większego zrozumienia i szacunku dla przyrody wśród mieszkańców naszej gminy i dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali i współorganizowali całe przedsięwzięcie – dodaje Tomasz Osewski.

Konkursowi dla szkół gminnych towarzyszyło Święto Ziemniaka. Nie zabrakło ciekawych konkurencji, zabaw, pokazu mody jesiennej czy stoiska ze smakołykami. Do spróbowania były słodkości i ciasta, ale m.in. i potrawy z ziemniaka – babka ziemniaczana czy kartacze.

Zanim podsumowano konkurs i wręczono nagrody, Wójt Tomasz Osewski i nadleśniczy Arkadiusz Malinowski z Nadleśnictwa Ełk dokonali oficjalnego otwarcia przyszkolnego placu zabaw, który powstał dzięki pomocy finansowej Lasów Państwowych. Obiekt poświęcił ks. Wojciech Luto, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Chełchach.

Na zakończenie wydarzenia podsumowano wyniki konkursu przyrodniczego. Zwyciężyli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Stradun, a trzecie z Chełch. Czwarte miejsce przypadło ekipie z Nowej Wsi Ełckiej, piąte uczniom z Rękus, a szóste z Woszczel.

Galeria zdjęć

Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 1 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 2 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 3 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 4 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 5 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 6 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 7 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 8 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 9 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 10 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 11 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 12 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 13 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 14 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 15 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 17 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 18 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 19 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 20 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 21 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 22 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 23 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 24 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 25 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 26 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 27 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 28 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 29 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 30 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 31 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 32 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 33 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 34 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 35 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 36 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 37 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 38 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 39 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 40 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 41 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 42 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 43 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 44 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 45 Gminny konkurs przyrodniczy w Chełchach 46
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.