Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
32°C

Boiska i place zabaw powstaną w Stradunach i Woszczelach

Dobra wiadomość nie tylko dla uczniów w Woszczelach i Stradunach. Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, przy dwóch szkołach podstawowych w tych miejscowościach, podpisał umowy na realizację inwestycji sportowych z olecką firmą Sobibar, reprezentowaną przez Bartosza Sobieraja. Umowy dotyczą budowy infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Stradunach oraz przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach.

– Nowoczesne boiska wielofunkcyjne, które staną się integralną częścią szkolnych terenów, mają zostać udostępnione uczniom na początku roku szkolnego 2024/2025 – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Wartość kontraktu wynosi w sumie 2.718.300,00 złotych, a termin realizacji został ustalony na 15 miesięcy od dnia podpisania umowy. Projekt budowy boisk jest częścią Programu Inwestycji Strategicznych finansowanego z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład.

W Stradunach zakres inwestycji obejmuje zaprojektowanie oraz budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 30 metrów na 17 metrów, którego nawierzchnia będzie wykonana z materiału syntetycznego. Dodatkowo, zostanie zbudowany plac zabaw o bezpiecznej nawierzchni syntetycznej.

– Boisko wielofunkcyjne będzie przystosowane do uprawiania piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej, a także zostaną zamontowane piłkochwyty wokół boiska – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Ponadto, teren zostanie oświetlony, a także wyposażony w monitoring. Całość tych elementów będzie dostępna dla mieszkańców Stradun oraz okolicznych miejscowości.

W przypadku Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach, projekt zakłada budowę jeszcze większego boiska wielofunkcyjnego-  o wymiarach 46 metrów na 30 metrów, na którego nawierzchni zostanie zastosowany poliuretan. Również tutaj przewidziano plac zabaw o bezpiecznej nawierzchni syntetycznej. Boisko to będzie przystosowane do gry w koszykówkę, piłkę siatkową oraz zostaną zamontowane piłkochwyty. Cały teren również zostanie oświetlony i monitorowany.

– Gmina Ełk, inwestując w rozwój infrastruktury sportowej w szkołach, daje uczniom możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Budowa nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych oraz placów zabaw przyczyni się do poprawy jakości zajęć sportowych oraz stworzy atrakcyjne miejsce do spędzania czasu wolnego dla młodzieży. Projekt ten wpisuje się również w ogólny program rządu mający na celu wsparcie inwestycji strategicznych.

Realizacja tych inwestycji stanowi ważny krok w rozwoju sportu w Gminie Ełk. Wprowadzenie nowoczesnej infrastruktury sportowej przyczyni się do promocji zdrowego stylu życia oraz zachęci dzieci i młodzież do aktywności fizycznej. Oczekuje się, że boiska wielofunkcyjne w Stradunach i Woszczelach staną się nie tylko miejscem rywalizacji sportowej, ale również oazą wspólnych spotkań i integracji mieszkańców Gminy Ełk.  Dzięki temu przedsięwzięciu, szkoły w Stradunach i Woszczelach będą miały kolejne nowoczesne obiekty sportowe, które będą służyć społeczności przez wiele lat.

Straduny:

aDSC_0043-2048x1365 Straduty1 Stradyty3 Stradtuty4 Straduty5 Woszczele:

w1 w2 w3 w4 w5 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.