Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
22°C

Startuje inwestycja mieszkaniowa w Bajtkowie

W Bajtkowie wkrótce rozpocznie się realizacja nowej inwestycji, która ma przyczynić się do rozwoju miejscowości i poprawy warunków życia jej mieszkańców. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał umowę z wykonawcą projektu, firmą ROB-BUD ze Szczuczyna, prowadzoną przez Roberta Krasińskiego.

Wartość umowy wynosi dokładnie 5.090.089,90 zł brutto, a termin realizacji inwestycji został ustalony na 18 miesięcy od momentu podpisania umowy. Gwarancja na wykonane prace obejmie okres 60 miesięcy.

- Projekt obejmuje przede wszystkim budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego, który stanowi część całej inwestycji – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - W ramach prac zostanie również wykonana niezbędna infrastruktura techniczna, co zapewni komfortowe warunki dla przyszłych lokatorów.

Dodatkowo, inwestycja przewiduje budowę zespołu parkingowego na 12 stanowisk postojowych wraz z wewnętrznym układem komunikacyjnym. Projekt zakłada także utworzenie placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej, co z pewnością ucieszy przede wszystkim najmłodszych mieszkańców.

- Ale to nie wszystko – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Wykonawca zaaranżuje tereny zielone, wykona niezbędną infrastrukturę techniczną. Inwestycja zakłada budowę oświetlenia ulicznego w drodze gminnej wewnętrznej, przebudowę drogi nr 448N oraz budowę przyłącza wodociągowego, które będzie zasilać nowy budynek.

Dla przyszłych lokatorów istotnym aspektem jest także sporządzenie dokumentacji wynikowej dotyczącej wykonania otworów wiertniczych dla potrzeb instalacji kolektorów pionowych, co pozwoli na efektywne wykorzystanie ciepła ziemi i obniżenie kosztów eksploatacji budynku.

Wizualizacja nowego budynku jest dostępna na stronie Gminy Ełk: https://elk.gmina.pl/aktualnosci/rzadowe-wsparcie-dla-budownictwa-w-gminie-elk.html . Projekt zapowiada się obiecująco, łącząc nowoczesną architekturę z funkcjonalnymi rozwiązaniami, które odpowiadają na potrzeby współczesnych mieszkańców.

- Inwestycja ta stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju gminy – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Oczekujemy z niecierpliwością na rozpoczęcie prac budowlanych i ich zakończenie, które planowane jest na koniec 2025 roku.

Podpisanie umowy na budynek w Bajtkowie

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.