Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
29°C

Przypominamy o możliwości uzyskania Karty Dużej Rodziny

Masz troje dzieci lub więcej? Twoja rodzina może korzystać z ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, niezależnie od dochodu w rodzinie. Kartę Dużej Rodziny może uzyskać każdy członek rodziny (mieszkający w Polsce), w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci, czyli ojciec i matka, macocha lub ojczym (małżonek jednego z rodziców) oraz dzieci. Kartę Dużej Rodziny mogą dostać tylko rodzice, którzy nie są i nie byli pozbawieni – w stosunku do co najmniej trojga dzieci – władzy rodzicielskiej oraz których władza rodzicielska nie została ograniczona przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej.

Każdy rodzic lub rodzice, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci bez względu na ich wiek, mogą złożyć wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny (KDR). Oznacza to, że kryterium wieku dziecka oraz nauki szkolnej lub studiów (dla dzieci powyżej 18 roku życia) nie jest wymagalne. Każdy rodzic, który wychował co najmniej troje dzieci (dzisiaj już pełnoletnich, nieuczących się, powyżej 25 roku życia, nie pozostających już na utrzymaniu lub mających już własne rodziny) może ubiegać się o przyznanie Karty dla siebie i drugiego rodzica.

Katalog zniżek i ulg proponowanych w ramach Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny zamieszczony jest na stronie internetowej https://empatia.mpips.gov.pl/kdr

Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny można uzyskać:

  • na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: https://www.gov.pl/web/rodzina
  • w Wydziale Polityki Społecznej, Promocji i Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy Ełk, pokój nr 32 oraz pod numerem telefonu 87 619 45 40.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.