Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
21°C

Noc Świętojańska w Rożyńsku: tradycja, zabawa i magia

received_736579276483610 

Rożyńsk szykuje się do jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń roku w Gminie Ełk –  Nocy Świętojańskiej. Mieszkańcy Rożyńska wraz z sołtys Anną Kolator oraz Wójtem Gminy Ełk Tomaszem Osewskim, serdecznie zapraszają wszystkich na niezapomnianą noc pełną tańca, tradycji i radosnej atmosfery. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 czerwca na malowniczym brzegu jeziora, gdzie uczestnicy będą mieli okazję zgłębić polskie tradycje związane z Nocą Świętojańską. Program wieczoru pełen jest różnorodnych atrakcji, które zapewnią rozrywkę dla osób w każdym wieku już od godz. 17.00.

– Atrakcji nie zabraknie, a w programie mamy m.in. potańcówkę, która rozpocznie się przy dźwiękach energetycznej kapeli „Chłopcy z Nowoszyszek” – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – W rytm muzyki ludowej, goście będą mogli oddać się szalonym tańcom i odkryć radość płynącą z wspólnego muzykowania. Kolejnym niezwykłym widowiskiem, które zachwyci publiczność, będzie sobótkowe przedstawienie na wodzie. Magiczne opowieści wypełnią przestrzeń nad jeziorem, tworząc niezwykłą aurę i wprowadzając uczestników w ducha święta.

Niezapomnianą atrakcją dla miłośników aktywności na wodzie będzie możliwość wzięcia udziału w pływaniu łodzią ratunkową i zapoznania się z pracą Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej codziennej heroicznej pracy strażaków. Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostaną gry i konkursy, które dostarczą mnóstwo radości i zabawy. Dmuchance rozłożone na trawie będą zachęcać do beztroskiego skakania i śmiechu, podczas gdy twórcze konkursy pobudzą wyobraźnię i talent dzieci.

Nieodłącznym elementem każdej dobrej zabawy jest także pyszne jedzenie. Mieszkańcy Rożyńska z radością zaprezentują swoje kulinarne umiejętności, oferując możliwość skosztowania potraw przygotowanych przez nich samych.

– Atmosferę wieczoru będzie podgrzewać didżej oraz zespół Whispers – dodaje Edyta Wocial, dyrektor Centrum Kultury Gminy Ełk. – Ich energetyczne występy i zróżnicowany repertuar muzyczny sprawią, że nikt nie będzie mógł usiedzieć w miejscu. W rytmie różnorodnych melodii, od najnowszych hitów po nieśmiertelne klasyki, uczestnicy będą mogli tańczyć i bawić się do białego rana.

Noc Świętojańska to również czas, w którym magia unoszącego się w powietrzu dymu ogniskowego łączy się z romantycznym zachodem słońca i blaskiem płonących świec. Ten niepowtarzalny klimat sprzyja tworzeniu niezapomnianych chwil, buduje więzi społeczne i umacnia tradycję.

– Sobótka w Rożyńsku to po pierwsze tradycja, a po drugie, to doskonała okazja do integrowania społeczności lokalnej i promocji bogactwa polskiej kultury – uważa Wójt Tomasz Osewski. – Noc Świętojańska w Rożyńsku jest nieodłącznym elementem kalendarza kulturalnego naszej Gminy Ełk, regionu Mazur i obowiązkowym punktem dla wszystkich miłośników polskich tradycji. Ta impreza to wyraz lokalnego ducha, troski o przekazanie tradycji kolejnym pokoleniom oraz promocja kultury regionu Mazur. Mieszkańcy są pełni dumy z organizacji tego święta, które łączy wszystkich wokół wspólnych wartości i celebruje to, co najpiękniejsze w naszym dziedzictwie.

351508009_647047134130034_6354164980412913381_n 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.