Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
21°C

Gospodarze wygrali konkurs ekologiczny

W Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach odbył się finał XVII Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego.  Do konkursu zgłosiło się osiem reprezentacji szkół podstawowych z powiatu ełckiego: Stare Juchy, Prostki, Nowa Wieś Ełcka, Mrozy Wielkie, Chełchy, Rękusy, Woszczele, Straduny, ale przystąpiło siedem. Nie dotarła bowiem szkoła w Prostkach, a ekipę zatrzymały drużynę problemy komunikacyjne. Każda drużyna składała się z trzech uczniów (1 z klasy czwartej, 1 z klasy piątej, 1 z klasy szóstej), którzy wygrali etap szkolny w swojej kategorii wiekowej, w rodzimych placówkach.

Uczestników powitał i rozpoczął oficjalnie konkurs Arkadiusz Malinowski - nadleśniczy Nadleśnictwa Ełk oraz Agnieszka Węgłowska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Stradunach. Finał zmagań obserwowali zaproszeni goście, m.in. Małgorzata Kopiczko – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Powiatu, Andrzej Bezdziecki - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Ełckiego, Zuzanna Konopa - Sekretarz Gminy Ełk, prof. Henryk Tomaszewicz.

Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach:

1. Test wiadomości – dotyczący treści przyrodniczo-ekologicznych.

2. Czynności życiowe roślin – rozpoznawanie czynności życiowych po rysunkach i ich opisach.

3. Grzybobranie – rozpoznawanie grzybów jadalnych i trujących na podstawie ich rysunków.

4. Im dalej w las tym, tym więcej drzew – rozpoznawanie drzew i krzewów po ich naturalnych elementach: liściach, kwiatach, nasionach.

5. Ogniwa łańcucha pokarmowego – określenie, które organizmy należą do producentów, konsumentów, reducentów.

6. Przyrodnicze zagadki – odgadywanie roślin i zwierząt lasu.

7. Rebus – 100 lat Lasów Państwowych.

8. Warstwy lasu – podpisanie warstw lasu, wpisanie nazw roślin i zwierząt, które żyją w poszczególnych warstwach.

9. Paprotniki – rozpoznanie podstawowych grup paprotników: paprocie, widłaki, skrzypy oraz określenie funkcji poszczególnych elementów paproci.

Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa w składzie: Monika Cieślak - naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Ełku - przewodnicząca komisji konkursowej,  Marta Ruszczyk – inspektor Urzędu Gminy Ełk,  Ewelina Wojsiat – sekretarz Nadleśnictwa Ełk. Okazało się, że pierwsze miejsce zajęła SP w Stradunach, drugie miejsce SP w Chełchach, a trzecie SP w Nowej Wsi Ełckiej. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i wręczeniu nagród uczniowie, opiekunowie, nauczyciele, goście zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek: bigos i kiełbaski przy ognisku.

Galeria zdjęć

MKE 6 MKE 5 MKE 4 MKE 3 MKE 2 MKE 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.