Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
pochmurno
21°C

Gminne obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości

Obchodzimy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju organizowane są przeróżne wydarzenia, które wpisują się w obchody rocznicowe. Nie brakuje ich także w Gminie Ełk. Główne, gminne uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości odbyły się 10 listopada 2023 r. w Stradunach.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach, której przewodniczył ks. proboszcz Piotr Walczak CRL. Po mszy kompania honorowa Wojska Polskiego wraz z pocztami sztandarowymi, gośćmi i delegacjami szkół przemaszerowała na plac szkolny. Nie zabrakło hymnu, a na maszt została wciągnięta polska flaga.

Przed tablicą pamiątkową poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu złożono kwiaty, a po apelu pamięci wojsko oddało salwy honorowe poległym bohaterom, którzy walczyli za niepodległą Ojczyznę. Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach zaprezentowali piękną część artystyczną.

105. rocznicę odzyskania niepodległości możemy też uczcić indywidualnie, do czego zachęca Wójt Tomasz Osewski.

- Serdecznie zachęcam naszych mieszkańców do uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wywieszenie na swoich domach, balkonach i posesjach naszej flagi narodowej – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Niech biało-czerwona powiewa w każdym zakątku naszego kraju i niech przypomina o tym, jak ważnym jest dla nas symbolem.

Szczegółowa relacja wraz z galerią zdjęć z uroczystości dostępna jest na stronie internetowej:

https://szkolastraduny.elk.gmina.pl/aktualnosci/gminne-obchody-dnia-niepodleglosci.html

 

Galeria zdjęć

Gminne obchody Święta Niepodległości 1 Gminne obchody Święta Niepodległości 2 Gminne obchody Święta Niepodległości 3 Gminne obchody Święta Niepodległości 4 Gminne obchody Święta Niepodległości 5 Gminne obchody Święta Niepodległości 6 Gminne obchody Święta Niepodległości 7 Gminne obchody Święta Niepodległości 8 Gminne obchody Święta Niepodległości 9 Gminne obchody Święta Niepodległości 10 Gminne obchody Święta Niepodległości 11 Gminne obchody Święta Niepodległości 12 Gminne obchody Święta Niepodległości 13 Gminne obchody Święta Niepodległości 14 Gminne obchody Święta Niepodległości 15 Gminne obchody Święta Niepodległości 16 Gminne obchody Święta Niepodległości 17 Gminne obchody Święta Niepodległości 18 Gminne obchody Święta Niepodległości 19 Gminne obchody Święta Niepodległości 20 Gminne obchody Święta Niepodległości 21 Gminne obchody Święta Niepodległości 22 Gminne obchody Święta Niepodległości 23 Gminne obchody Święta Niepodległości 24 Gminne obchody Święta Niepodległości 25 Gminne obchody Święta Niepodległości 26 Gminne obchody Święta Niepodległości 27 Gminne obchody Święta Niepodległości 28 Gminne obchody Święta Niepodległości 29 Gminne obchody Święta Niepodległości 30 Gminne obchody Święta Niepodległości 31 Gminne obchody Święta Niepodległości 32
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.