Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Czwartek, 22 lutego 2024
Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
deszcz
9°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Czas edukacji, rywalizacji i integracji

W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach 1 grudnia odbył się III Gminny Konkurs o Bezpieczeństwie z Elementami Języka Angielskiego „Safety - na drodze, na rowerze, pierwsza pomoc w domu i w szkole”. To inicjatywa, która po raz kolejny skupiła uwagę uczniów na kwestiach związanych z bezpieczeństwem w codziennym życiu. Organizatorkami tego wyjątkowego konkursu były panie Ewa Stolarczyk, Dorota Wronowska i Magdalena Boguszewska, które zadbały o każdy detal, aby uczestnicy mogli w pełni skupić się na zadaniach konkursowych. Organizację wspomogła także Wioletta Łukaszewicz.

Konkurs stał się jeszcze bardziej prestiżowy dzięki wsparciu finansowemu i patronatowi honorowemu Tomasz Osewskiego, Wójta Gminy Ełk oraz patronatowi medialnemu radia Bayer FM. To doskonały przykład, jak lokalna społeczność i władze samorządowe mogą wspólnie działać na rzecz edukacji i bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców.

Doświadczenie i zaangażowanie komisji konkursowej zapewniły profesjonalny przebieg wydarzenia. A w składzie komisji były: mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku, Beata Ramotowska – doradca metodyczny języka angielskiego z MODN w Ełku oraz Mariola Głowicka – nauczyciel języka angielskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej.

W konkursie wzięło udział sześć szkół z Gminy Ełk, reprezentowane przez trzyosobowe drużyny. Każda z drużyn składała się z uczniów różnych klas: 1 z klasy trzeciej, 1 z klasy czwartej i 1 z klasy piątej. Przed przystąpieniem do zadań, uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa na drodze, na rowerze, w domu i poza domem. Osiem zadań konkursowych, takich jak "Wyposażenie roweru", "Potrącenie pieszego", test wiedzy w języku polskim i angielskim, czy "Znaki drogowe dla rowerzystów" w języku angielskim, pozwoliło uczestnikom wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa.

W trakcie przerw oraz podczas podliczania punktów przez komisję, uczniowie, ich opiekunowie i zaproszeni goście mieli okazję skosztować specjalnie przygotowanego dla nich słodkiego poczęstunku. To było doskonałe uzupełnienie rywalizacji i chwil relaksu dla wszystkich uczestników.

Po emocjonujących konkurencjach nadszedł czas na ogłoszenie wyników oraz wręczenie zasłużonych nagród. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej. Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy, niezależnie od miejsca zajętego w konkursie, zostali uhonorowani nagrodami oraz dyplomami. To doskonała okazja, aby podkreślić zaangażowanie i wysiłek każdego z uczestników.

- Konkurs nie tylko dostarczył uczniom wiedzy na temat bezpieczeństwa, ale także wzmocnił więzi społeczności szkolnej i zachęcił do zdobywania nowych umiejętności w języku angielskim – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Gratuluję wszystkim uczestnikom oraz dziękuję organizatorom i sponsorom za wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia. To fajny czas edukacji, zabawy i wzajemnej integracji.

Galeria zdjęć

Konkurs o bezpieczeństwie w Woszczelach 1 Konkurs o bezpieczeństwie w Woszczelach 2 Konkurs o bezpieczeństwie w Woszczelach 3 Konkurs o bezpieczeństwie w Woszczelach 4 Konkurs o bezpieczeństwie w Woszczelach 5 Konkurs o bezpieczeństwie w Woszczelach 6 Konkurs o bezpieczeństwie w Woszczelach 7
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.