Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Czwartek, 22 lutego 2024
Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
pochmurno
8°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Coraz jaśniej w Gminie Ełk

W ostatnich latach Gmina Ełk stawiała sobie ambitne cele w zakresie modernizacji infrastruktury, a jednym z priorytetowych działań było unowocześnienie systemu oświetlenia drogowego. Wójt Gminy Ełk, Tomasz Osewski, podkreśla, że inwestycje w ten obszar przyniosły spodziewane rezultaty, przynosząc oszczędności energii i podnosząc bezpieczeństwo na drogach i chodnikach.

Przypomnijmy, że w roku 2018 Gmina Ełk wprowadziła w życie projekt „Modernizacja oświetlenia drogowego w Gminie Ełk wraz z zapewnieniem finansowania”, który stał się pionierskim działaniem w skali samorządowej. W ramach projektu, stare, energochłonne lampy sodowe i rtęciowe zostały zastąpione nowoczesnymi oprawami typu LED. Jak wspomina Wójt Tomasz Osewski, decyzja ta przyniosła ogromne oszczędności, które teraz są jeszcze bardziej cenione w obliczu wzrostu cen energii na rynku.

Kluczowym elementem modernizacji było także wyposażenie latarni w urządzenia do inteligentnego sterowania oraz wdrożenie systemu redukcji mocy, który nie tylko obniża zużycie energii, ale również pozwala utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa na drogach i chodnikach.

Jednak modernizacja oświetlenia w Gminie Ełk nie stanęła na jednym poziomie. Od ubiegłego roku trwa intensywna rozbudowa infrastruktury energetycznej, mająca na celu stworzenie nowych punktów świetlnych, włączając w to obszary takie jak Mrozy Wielkie i Regielnica. W sumie planowanych w 47 miejscowościach na terenie Gminy Ełk jest blisko tysiąc dodatkowych punktów świetlnych, wraz z niezbędną infrastrukturą energetyczną, obejmującą około 35 km linii zasilającej oraz niezbędne okablowanie i skrzynki elektryczne.

- Oczywiście jest to inwestycja rozłożona trochę w czasie, kosztowna, ale na pewno nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie naszych mieszkańców - podkreśla Wójt Tomasz Osewski.

Dzięki konsekwentnym działaniom w zakresie modernizacji oświetlenia drogowego oraz inwestycjom w rozbudowę infrastruktury energetycznej, Gmina Ełk nie tylko oszczędza energię, ale także zapewnia mieszkańcom wyższy poziom bezpieczeństwa na drogach i chodnikach, czyniąc ten region atrakcyjniejszym dla mieszkańców i potencjalnych inwestorów.

Galeria zdjęć

Nowe lampy w Gminie Ełk 9 Nowe lampy w Gminie Ełk 10 Nowe lampy w Gminie Ełk 11 Nowe lampy w Gminie Ełk 12 Nowe lampy w Gminie Ełk 1 Nowe lampy w Gminie Ełk 2 Nowe lampy w Gminie Ełk 3 Nowe lampy w Gminie Ełk 4 Nowe lampy w Gminie Ełk 5 Nowe lampy w Gminie Ełk 6 Nowe lampy w Gminie Ełk 7 Nowe lampy w Gminie Ełk 8
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.