Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Czwartek, 22 lutego 2024
Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
deszcz
9°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

W Woszczelach powstanie sala sportowa!

W Woszczelach dziś (27 listopada 2023) miało miejsce ważne wydarzenie. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowo-Usługowym „Szarafin” ze Skórcza. To kluczowy krok w procesie budowy nowoczesnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego.

Projekt „Budowa sali gimnastycznej przy budynku szkoły podstawowej w miejscowości Woszczele” obejmuje rozbudowę istniejącej szkoły o nową salę gimnastyczną wraz z kompleksową infrastrukturą towarzyszącą. Cały obiekt, o łącznej kwocie 9.303.622,03 zł brutto, zostanie zrealizowany z dofinansowaniem z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład, w wysokości 4.999.999,00 zł.

- Nowa sala gimnastyczna będzie jednokondygnacyjnym obiektem z boiskiem do koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki, widownią o pojemności 85 miejsc siedzących – informuje Wójt Tomasz Osewski. - Zadanie obejmuje również dwukondygnacyjne zaplecze socjalne, a także łącznik, który połączy nowy obiekt z istniejącą szkołą.

Projekt zakłada kompleksowe zagospodarowanie terenu, obejmujące m.in. podziemne uzbrojenie terenu, kanalizację sanitarną, instalację wewnętrzną odprowadzenia wód opadowych, instalację elektryczną, instalację wodociągową, oraz budowę podziemnego zbiornika bezodpływowego – zarówno na ścieki, jak i wody opadowe.

- Nowa sala gimnastyczna została starannie zaprojektowana z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników – dodaje Wójt Tomasz Osewski. - Boiska do koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki zapewnią przestrzeń do rozwijania umiejętności sportowych, a widownia pozwoli rodzicom i kibicom śledzić zmagania młodych talentów.

Projekt zakłada także rozbudowę istniejącej szkoły o nowe pomieszczenia, w tym szatnie, toalety, oraz salkę gimnastyczną na piętrze. Dzięki nowoczesnym udogodnieniom, uczniowie zyskają lepsze warunki do nauki i rozwijania swoich zainteresowań sportowych.

- Termin realizacji inwestycji to 20 miesięcy od daty podpisania umowy, ale jest szansa, że zrealizujemy budowę szybciej – mówi Maciej Woźniak, pełnomocnik wykonawcy.

- Po zakończeniu prac, społeczność Gminy Ełk będzie mogła cieszyć się nowoczesnym obiektem sportowym, który stanie się miejscem aktywności, zdrowej rywalizacji i rozwoju młodych talentów – cieszy się Bogdan Jurczyk, przewodniczący Rady Gminy Ełk.

Podpisanie umowy to kamień milowy dla społeczności Woszczel, która czekała na tę inwestycję od około 20 lat. Zabiegali o nią m.in. były radny Mirosław Świderski i obecny radny Piotr Słomkowski. Nowa sala gimnastyczna to nie tylko miejsce do uprawiania sportu, lecz także platforma rozwoju edukacyjnego i społecznego. Przy podpisaniu umowy obecni byli radni Gminy Ełk:  Bogdan Jurczyk, Dariusz Kordyś, Piotr Słomkowski, były radny Mirosław Świderski, dyrektor szkoły Beata Kirycka oraz przewodnicząca Rady Rodziców Marta Dąbrowska.

Podpisanie umowy na budowę hali sportowej w Woszczelach

Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 1 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 2 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 3 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 4 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 5 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 6 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 7 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 8 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 9 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 10 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 11 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 12 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 13 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 14 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 15 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 16 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 17 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 18 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 19 Umowa na budowę hali gimnastycznej w Woszczelach 20 Wizualizacja hali w Woszczelach 2
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.