Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
pochmurno
18°C

Stypendia dla talentów kulturalnych w Gminie Ełk

Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, uhonorował trzy utalentowane uczennice stypendiami artystycznymi na rok 2024. Stypendia zostały przyznane za wybitne osiągnięcia w dziedzinach sztuki i kultury, będąc wyrazem uznania oraz zachętą do kontynuowania twórczej pracy na rzecz naszego regionu. Wśród laureatek tegorocznych stypendiów znajdują się Laura Sulik, Kinga Dopierała i Oliwia Aleksandra Walendzik, których rodzice złożyli wnioski w terminie do 31 grudnia 2023 roku.

Laura Sulik, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stradunach, została uhonorowana stypendium za swoje umiejętności w grze na skrzypcach. Kinga Dopierała, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej, otrzymała stypendium za mistrzowskie posługiwanie się cymbałami wileńskimi. Natomiast Oliwia Aleksandra Walendzik, uczennica Technikum Zawodowego w Białymstoku, została wyróżniona za swoje osiągnięcia w dziedzinie sztuki plastycznej.

Decyzja o przyznaniu stypendiów została poparta licznymi dyplomami osiągniętymi przez laureatki w konkursach o zasięgu wojewódzkim, krajowym a nawet międzynarodowym. Ich zaangażowanie i talent zostały docenione przez lokalną społeczność oraz władze gminy. Oficjalne podpisanie umów stypendialnych oraz wręczenie stypendiów odbyło się 8 lutego 2024 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Ełku. Młodym artystkom towarzyszyli dumni rodzice, którzy wspierają ich pasje i działania na polu kulturalnym.

- Stypendia artystyczne są nie tylko formą wsparcia finansowego dla młodych talentów, ale także stanowią istotny element zachęty do dalszego rozwoju i promocji kultury lokalnej – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Gratuluję laureatkom i życzę im dalszych sukcesów na polu sztuki i kultury, przynoszących radość zarówno im samym, jak i całej społeczności Gminy Ełk.

Galeria zdjęć

Stypendia artystyczne dla talentów z Gminy Ełk 1 Stypendia artystyczne dla talentów z Gminy Ełk 2 Stypendia artystyczne dla talentów z Gminy Ełk 3 Stypendia artystyczne dla talentów z Gminy Ełk 4 Stypendia artystyczne dla talentów z Gminy Ełk 5
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.