Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
21°C

Rządowe wsparcie dla budownictwa w Gminie Ełk

W sali im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Urzędzie Gminy Ełk odbyła się konferencja prasowa, która wzbudzi zapewne nadzieje w sercach wielu mieszkańców. Tematem konferencji była inwestycja w budownictwo mieszkaniowe, a głównym celem zwiększenie dostępności lokali mieszkalnych i pomieszczeń socjalnych dla osób o niskich i przeciętnych dochodach.

W konferencji wzięli udział: Norbert Maliszewski, szef Rządowego Centrum Analiz, Małgorzata Kopiczko, Senator RP, posłowie na Sejm RP Wojciech Kossakowski i Jerzy Małecki, a także gospodarz - Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Wójt Tomasz Osewski poinformował, że Gmina Ełk otrzymała z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego pokaźną kwotę 4,5 mln zł na realizację ambitnego projektu - budowę budynku wielorodzinnego w Bajtkowie. Dofinansowanie pomoże w utworzeniu mieszkań socjalnych i chronionych, także specjalnie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wynosi prawie 6 mln zł.

- Gmina Ełk otrzymała dofinansowanie w wysokości dokładnie 4.450.218,04 zł, co stanowi 80% kosztów kwalifikowalnych inwestycji, a że jest to najwyższe dofinansowanie możliwe do uzyskania na tego typu inwestycję, co świadczy też o znaczeniu i jakości tego przedsięwzięcia – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Budynek mieszkalny wielorodzinny będzie się składał z dwóch kondygnacji nadziemnych o funkcji mieszkalnej oraz jednej kondygnacji podziemnej o funkcji gospodarczo-technicznej. Plan zakłada stworzenie 12 nowoczesnych lokali mieszkalnych, w tym mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych. 
- Co ważne, dwa z nich zostaną zaprojektowane specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami, aby zapewnić im maksymalny komfort i bezpieczeństwo – dodaje Wójt Tomasz Osewski.

Ponadto, piwnica tego budynku będzie zaopatrzona w liczne pomieszczenia gospodarcze i techniczne, w tym komórki lokatorskie, pomieszczenia gospodarcze oraz techniczne, w których znajdą się pompa ciepła i urządzenia teletechniczne.

- Mieszkania nie tylko będą wygodne, ale również częściowo wyposażone, co ułatwi życie przyszłym mieszkańcom – informuje Wójt Tomasz Osewski. - Aneksy kuchenne i łazienki zostaną zaopatrzone w niezbędne urządzenia i meble, aby zapewnić wygodę i funkcjonalność. Każda kuchnia będzie wyposażona w nowoczesną kuchenkę indukcyjną z czterema polami grzewczymi oraz elektryczny piekarnik. Ponadto, zostaną zamontowane umywalki, sedesy, kabiny natryskowe lub wanny, aby mieszkańcy czuli się jak w prawdziwym domu.

Budowa, zgodnie z określonym harmonogramem, powinna zostać zrealizowana maksymalnie w ciągu 36 miesięcy, a wówczas Gmina Ełk stanie się bogatsza o nowe, funkcjonalne i dostępne mieszkania dla swoich mieszkańców.

bajtkowo bajtkowo2bajtkowo3  polnocna zachodnia poludniowa wschodnia bgk 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.