Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
22°C

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie wymiany starego źródła ciepła 

10 marca 2024 r. ruszył nabór wniosków na dofinansowanie kosztów inwestycji związanej z ograniczeniem niskiej emisji polegającej na wymianie niskowydajnego i nieekologicznego źródła ciepła, zasilanego paliwem stałym lub biomasą, na ekologiczne i wysokosprawne źródło ciepła.

Dotychczasowe, stare źródło ciepła można wymienić na nowe źródło ciepła, zasilane w sposób ekologiczny, tj. na:

  1. kocioł gazowy kondensacyjny, 
  2. kocioł olejowy kondensacyjny, 
  3. kocioł zasilany prądem elektrycznym, 
  4. pompa ciepła, 
  5. kocioł na biomasę. 

Dotacja udzielana jest na dofinansowanie kosztów zakupu i montażu nowego źródła ciepła w wysokości 3.000 zł,  jednak nie więcej niż 100 % poniesionych kosztów.

Korzystając z dofinansowania z Gminy można korzystać z innego dofinansowania (np. z Programu Czyste Powietrze czy Programu Ciepłe Mieszkanie) na ten sam cel. Suma dofinansowań nie może jednak przekroczyć 100 % kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Wniosek o udzielenie dotacji wraz z załącznikami należy złożyć do 30 września 2024 r., zaś wymiana źródła ciepła winna nastąpić do 15 listopada 2024 r. Wniosek należy złożyć przed zakupem i montażem nowego źródła ciepła. 

Rozpatrywanie wniosków odbywa się na bieżąco według kolejności ich złożenia do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych w budżecie Gminy na dany rok budżetowy. 

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Ełk, ul. T. Kościuszki 28A, 19-300 Ełk, w pokoju nr 15, lub pod nr tel. (87) 619-45-18. 

Ważne! Od 23 marca 2024 r. obowiązywać będzie nowy wzór wniosku o udzielenie dotacji. Formularz wniosku wraz z załącznikami dostępny będzie w siedzibie Urzędu Gminy Ełk oraz na stronie internetowej Gminy niezwłocznie po wejściu w życie Uchwały Rady Gminy Ełk z dnia 29 lutego 2024 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr LXXV/576/2023 Rady Gminy Ełk z dnia 26 maja 2023 r. w sprawie zasad i trybu udzielania oraz sposobu rozliczania dotacji celowej z budżetu Gminy Ełk na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ograniczenia niskiej emisji.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.