Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
pochmurno
21°C

Raport o stanie Gminy Ełk za rok 2023 gotowy

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski przedstawił Radzie Gminy „Raport o stanie Gminy Ełk za rok 2023”. Dokument został opracowany zgodnie z wprowadzoną w 2018 roku nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym. Raport jest podsumowaniem działalności wójta w roku poprzednim i obejmuje realizację programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu. Zebrane informacje opisują stan Gminy Ełk pod względem gospodarki, środowiska, przestrzeni, społeczeństwa oraz zarządzania.

– Raport, podobnie jak tego typu dokumenty z poprzednich lat, nie jest oceną działalności samorządu Gminy Ełk, ale jest swego rodzaju portretem samorządu za dany rok – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Rok 2023 był udany. Tempo i zakres zmian zachodzących w naszej gminie jest coraz większe. Realizowaliśmy mnóstwo zadań, zwłaszcza inwestycyjnych, projektów społecznych, edukacyjnych, działaliśmy we wszystkich sektorach życia. I pomimo trudnych czasów, które przyszły po pandemii koronawirusa i wojnie na Ukrainie nie zrezygnowaliśmy z ambitnych planów. Wciąż modernizowaliśmy budynki oraz przestrzeń publiczną. Od pierwszej mojej kadencji na stanowisku wójta, remontujemy stare i budujemy nowe drogi, rozbudowujemy sieci wodno-kanalizacyjnej. Dużo dobrego działo i dzieje się także w sferze społecznej, dbamy o osoby w trudnej sytuacji życiowej. Mnóstwo wydarzyło się w dziale oświaty. Unowocześniamy i modernizujemy szkoły gminne, uczniowie podróżują oraz rozwijają swoje zainteresowania podczas dodatkowych zajęć edukacyjnych. 

Zdaniem Wójta Tomasz Osewskiego, realizacja ambitnych planów i projektów nie byłaby możliwa bez wsparcia życzliwych nam przedstawicieli władz różnego szczebla, począwszy od najwyższych władz państwowych, ministrów, parlamentarzystów, po samorządowców z województwa, powiatu, a także bez współpracy m.in. z radnymi Gminy Ełk, sołtysami, druhami z Ochotniczych Straży Pożarnych, pracownikami Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych gminy. 

W debacie nad „Raportem o stanie Gminy Ełk za rok 2023” mogą wziąć udział radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Zgodnie z ust. 8 art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym „Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia”.

Sesja, na której zostanie przedstawiony raport o stanie Gminy Ełk została zaplanowana na 14 czerwca 2024 r. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 czerwca, godz. 15.15 w Urzędzie Gminy Ełk przy ul. T. Kościuszki 28A, w pokoju nr 03 (parter). Formularz zgłoszenia do debaty dostępny poniżej, można go także pobrać w Urzędzie Gminy Ełk.

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.