Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej
Dnia 10 grudnia 2025 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi Ełckiej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ełk. W sportowych zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły z Chełch, Mrozów Wielkich, Prostek, Woszczel, Stradun oraz gospodarzy – uczniów z Nowej Wsi Ełckiej.
Turniej miał wyjątkową formułę – pierwsze połowy meczów rozgrywali uczniowie klas piątych, natomiast drugie połowy przejmowali zawodnicy z klas siódmych. Dzięki temu rywalizacja była dynamiczna, zaskakująca i pełna sportowych emocji.
Przemówienie Wójta Gminy Ełk – Pana Tomasza Osewskiego
Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ełk, pan Tomasz Osewski, który skierował do uczestników serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie sportu w wychowaniu młodego pokolenia, mówiąc m.in.:
„Sport uczy nie tylko rywalizacji, ale przede wszystkim wzajemnego szacunku, współpracy i odpowiedzialności. Dzisiejszy turniej to okazja, byście mogli sprawdzić swoje umiejętności, ale także dobrze się bawić i poznawać nowych kolegów. Gratuluję wszystkim zawodnikom odwagi i zaangażowania, a trenerom oraz nauczycielom dziękuję za codzienną pracę i wspieranie młodych talentów. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam dużo zdrowia, radości i wielu sportowych sukcesów w Nowym Roku.”
Pan Wójt pogratulował organizatorom przygotowania wydarzenia i zapewnił, że Gmina Ełk będzie nadal wspierać inicjatywy związane z promocją sportu wśród dzieci i młodzieży.
Wyniki fazy grupowej
1. SP Chełchy – SP Prostki: 0:10
2. SP Mrozy Wielkie – SP Nowa Wieś Ełcka: 0:5
3. SP Straduny – SP Prostki: 0:8
4. SP Woszczele – SP Nowa Wieś Ełcka: 0:8
5. SP Chełchy – SP Straduny: 0:3
6. SP Mrozy Wielkie – SP Woszczele: 4:1
Półfinały
1. SP Prostki – SP Mrozy Wielkie: 5:0
2. SP Nowa Wieś Ełcka – SP Straduny: 11:1
Mecze o miejsca
* o 5. miejsce:
SP Chełchy – SP Woszczele: 0:4
* o 3. miejsce:
SP Mrozy Wielkie – SP Straduny: 2:4
* Wielki finał – o 1. miejsce:
SP Nowa Wieś Ełcka – SP Prostki: 4:1
Klasyfikacja końcowa turnieju
1. SP Nowa Wieś Ełcka
2. SP Prostki
3. SP Straduny
4. SP Mrozy Wielkie
5. SP Woszczele
6. SP Chełchy
Najlepsi zawodnicy drużyn
* SP Nowa Wieś Ełcka – Piotr Milewski
* SP Prostki – Jakub Supiński
* SP Straduny – Przemysław Królczyk
* SP Mrozy Wielkie – Hubert Klepacki
* SP Woszczele – Natan Dzierżanowski
* SP Chełchy – Tomasz Kraszewski
Trenerzy zwycięskiej drużyny i organizatorzy turnieju
Zwycięską drużynę z Nowej Wsi Ełckiej przygotowywali trenerzy Kamil Suchocki i Jacek Szumski, którzy przez cały turniej wspierali swoich zawodników, dbając zarówno o ich zaangażowanie sportowe, jak i właściwą atmosferę rywalizacji.
Organizacją turnieju zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej przy współpracy z dyrektor placówki, panią Katarzyną Niedźwiecką.
Na zakończenie turnieju pani dyrektor Katarzyna Niedźwiecka wraz z sędzią zawodów, panem Stanisławem Kuleszą, wręczyli pamiątkowe dyplomy, puchary, medale i statuetki. Pani dyrektor podziękowała młodym sportowcom za rywalizację w duchu fair play i zaprosiła wszystkie szkoły na kolejną edycję wydarzenia.
Skład zwycięskiej drużyny z Nowej Wsi Ełckiej
Klasa 5a:
Piotr Milewski, Jan Mikucki, Jan Sadowniczyk, Bartłomiej Sadowniczyk, Mateusz Borkowski, Jakub Siwek, Alan Chrzanowski, Bartłomiej Dargiewicz
Klasa 7b:
Leon Karwowski, Jan Satanko, Mikołaj Bogdański, Oscar Karwowski, Łukasz Kwidzyński, Jakub Pampuch, Michał Sztachelski, Szymon Zalewski
Trenerzy: Kamil Suchocki, Jacek Szumski
Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów!
mat. nadesłany przez J. Szumski


