Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
pochmurno
18°C

Okazałe Dożynki Gminy Ełk 2023 w Rożyńsku

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski po raz kolejny zaprosił na Święto Plonów. Z zaproszenia skorzystało kilka tysięcy osób, a Dożynki Gminy Ełk 2023 wypadły bardzo okazale. Podkreślali to przede wszystkim uczestnicy wydarzenia, których nie brakowało 2 września w Rożyńsku. Byli pod wrażeniem przygotowanego placu dożynkowego i mnóstwa atrakcji. Nie brakowało wspaniałych stoisk, wystawców, zabaw i niespodzianek dla dzieci, dorosłych, konkursów i występów na dużej scenie plenerowej.

– Dożynki to dla rolników, mieszkańców gminy, jak i dla mnie, jeden z najważniejszych dni w roku – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – To dzień, w którym wspólnie świętujemy zakończenie żniw i całorocznej, ciężkiej pracy. Praca wykonywana na roli zasługuje na podziw i szacunek. Z tego trudu korzystamy wszyscy i podkreślam to zawsze przy okazji Święta Plonów.

Poseł na Sejm RP Jerzy Małecki zaznaczył, że rolnicy mogą liczyć na wsparcie.

- Rząd daje rekompensaty za okresy suszy, czy innych klęsk – powiedział Jerzy Małecki. -  W ostatnich kliku miesiącach przeznaczono ponad 15 miliardów złotych, między innymi na dopłaty do nawozów czy paliwa.

Duże zainteresowanie wzbudzały promocyjne stoiska sołectw Gminy Ełk, punkty gastronomiczne, z własnymi wyrobami garmażeryjnymi, rękodzielnicze czy z zabawkami dla dzieci. Nie zabrakło dmuchańców, trampolin i zabaw plenerowych – te zawsze mają rzesze zwolenników wśród najmłodszych. Prawie tysiąc porcji hiszpańskiej paelli wydał Teatr Kulinarny, który przygotował potrawę na wielkiej patelni.

Podczas wydarzenia można było spróbować lokalnych specjałów. Swoje wyroby prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich, których powstaje coraz więcej. W Gminie Ełk z powodzeniem funkcjonuje już 6 Kół Gospodyń Wiejskich.

- To wspaniałe, że tak bardzo się integrują, przekazują swoje tradycje, zwyczaje i kulturę – powiedziała Małgorzata Kopiczko, Senator RP. - Starsi z młodymi wspólnie uczą się potraw regionalnych i robią piękne wieńce

Świętowanie rozpoczęło się jednak od strawy duchowej. Mszę świętą koncelebrowali ks. proboszcz Adam Kolbusz. Rolę starostów dożynkowych pełnili Teresa i Sławomir Gardoccy z Rożyńska, którzy od 40 lat prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 70 ha, a na potrzeby obchodów udostępnili część swojego pola na duży parking.

Wiele działo się na scenie – w bloku folklorystycznym miały miejsce występy Zielonej Dąbrowy, Stradunianek, Kapeli Nowowiejskiej, Zespołu Śpiewaczego z Ełku, zespołu Onegdaj z Filipowa czy Ladodeja z Białegostoku. Wcześniej publiczność rozgrzały tańce: mażoretek z zespołu Venus. Nie brakowało akcentu zagranicznego w postaci występu Companeros Flamencos.

Na scenie podsumowano szereg konkursów, a nagrody zwycięzcom wręczał Wójt Tomasz Osewski. Za najładniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy uznano ten, który został wykonany przez mieszkańców wsi Pistki, za co zainkasowali 3 tys. zł. Za drugie miejsce nagrodę 2 tys. zł otrzymało sołectwo Rożyńsk, a 1,5 tys. zł za wieniec na trzecim miejscu powędrowało do Przykopki. W tym roku sponsorem nagród na wieniec była firma Green Volt, która nagrodziła wszystkie wieńce i każdy wykonawca otrzymał po 500 zł.

W kategorii najładniejszych równianek zwyciężyło dzieło sołectwa z Chojniaka, drugie miejsce przyznano za dzieło Marianny Przybyszewskiej, a trzecie za równiankę Diany Dawidowskiej. Wyróżnienie otrzymała równianka pań z Klubu Seniora w Stradunach.

Z kolei najpiękniejsze stoisko przygotowało sołectwo Nowa Wieś Ełcka (I nagroda i 1,5 tys. zł). Za drugie miejsce nagrodę otrzymał Rożyńsk (1 tys. zł), a za trzecie Mrozy (500 zł). Wyróżnienia otrzymały również trzy stoiska KGW: Nowowianki, Chełchy i Zgoda z Regla.

Święto Plonów zakończyło się pokazem tańca z ogniem oraz koncertem muzyki tanecznej. Najpierw wszystkich rozbujały przeboje zespołu Bayera, potem wszystkich rozgrzał piękny duet Topky, a dożynki zakończyli Piękni i Młodzi z Magdą Narożną. Wszystkie występy zgromadziły tłumy widzów, którzy bawili się do późnych godzin wieczornych.

- Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, a współorganizatorom za trud włożony w przygotowanie stoisk, wieńców i równianek i gratulujemy laureatom- mówi Edyta Wocial, dyrektor Centrum Kultury Gminy Ełk. - Dziękujemy sponsorom i każdej jednej osobie biorącej udział w przygotowaniach i obsłudze Dożynek Gminy Ełk! Jesteście wspaniali!

Święto Plonów 2023 było wyjątkowym dniem pełnym radości, wspólnoty i pięknych tradycji, które trwają w sercach mieszkańców Gminy Ełk. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu instytucji, wolontariuszy i sponsorów. Do Święta Plonów 2023 przyczynili się:

 • Centrum Kultury Gminy Ełk zs. w Stradunach
 • Urząd Gminy Ełk
 • Zakład Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z o.o.
 • Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Ełk
 • Panie ze świetlic gminnych, panie ze szkół w Stradunach i Nowej Wsi,
 • Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Eko-Mazury Sp. z o.o.
 • Energoutil sp. z o.o. Nowa Wieś Ełcka
 • Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Ełk
 • Gospodarstwo Rolne Marcin Kitowicz
 • Powiat Ełcki
 • Zakład Usługowo-Transportowo-Handlowy Bogusław Wisowaty
 • Serwistal sp. z o.o.
 • Firma Bojar
 • Przedsiębiorstwo Transbud Ełk
 • Firma Instalator
 • PPHU Aldo s.j.. L. Długołęcki, A. Długołęcki
 • Hurtownia Iwa
 • Selment Resort Szeligi
 • Cukiernia Karmelek
 • Marian Wyrwas z żoną
 • Hurtownia Iwa – państwo Kuczyńscy
 • Katarzyna i Klemens Rydzewscy
 • 44. Batalion Lekkiej Piechoty z dowódcą płk. Pawłem Supińskim
 • Black Red White Olecko
 • Doryb Piotr Basiewicz
 • Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich
 • Media lokalne i regionalne, w tym Radio 5, Rozmaitości Ełckie, Radio Olsztyn
 • Policja
 • Beata Wałkuska z męzem, Emilia Cwalina
 • Mieszkańcy Rożyńska na czele z panią sołtys Anną Kolator
 • Radni powiatowi, gminni i osoby prywatne, które dokonały darowizny na rzecz wydarzenia.

Dożynki Gminy Ełk - Rożyńsk 2023

Dożynki Gminy Ełk 00 Dożynki Gminy Ełk 1 Dożynki Gminy Ełk 2 Dożynki Gminy Ełk 3 Dożynki Gminy Ełk 4 Dożynki Gminy Ełk 5 Dożynki Gminy Ełk 6 Dożynki Gminy Ełk 7 Dożynki Gminy Ełk 8 Dożynki Gminy Ełk 9 Dożynki Gminy Ełk 10 Dożynki Gminy Ełk 11 Dożynki Gminy Ełk 12 Dożynki Gminy Ełk 13 Dożynki Gminy Ełk 14 Dożynki Gminy Ełk 15 Dożynki Gminy Ełk 16 Dożynki Gminy Ełk 17 Dożynki Gminy Ełk 18 Dożynki Gminy Ełk 19 Dożynki Gminy Ełk 20 Dożynki Gminy Ełk 21 Dożynki Gminy Ełk 22 Dożynki Gminy Ełk 23 Dożynki Gminy Ełk 24 Dożynki Gminy Ełk 25 Dożynki Gminy Ełk 26 Dożynki Gminy Ełk 27 Dożynki Gminy Ełk 28 Dożynki Gminy Ełk 28a Dożynki Gminy Ełk 29 Dożynki Gminy Ełk 30 Dożynki Gminy Ełk 31 Dożynki Gminy Ełk 32 Dożynki Gminy Ełk 33 Dożynki Gminy Ełk 34 Dożynki Gminy Ełk 35 Dożynki Gminy Ełk 36 Dożynki Gminy Ełk 37 Dożynki Gminy Ełk 38 Dożynki Gminy Ełk 39 Dożynki Gminy Ełk 40 Dożynki Gminy Ełk 41 Dożynki Gminy Ełk 42 Dożynki Gminy Ełk 43 Dożynki Gminy Ełk 44 Dożynki Gminy Ełk 45 Dożynki Gminy Ełk 46 Dożynki Gminy Ełk 47 Dożynki Gminy Ełk 48 Dożynki Gminy Ełk 49 Dożynki Gminy Ełk 50 Dożynki Gminy Ełk 51 Dożynki Gminy Ełk 52 Dożynki Gminy Ełk 53 Dożynki Gminy Ełk 54 Dożynki Gminy Ełk 55 Dożynki Gminy Ełk 56 Dożynki Gminy Ełk 57 Dożynki Gminy Ełk 58 Dożynki Gminy Ełk 59 Dożynki Gminy Ełk 60 Dożynki Gminy Ełk 61 Dożynki Gminy Ełk 62 Dożynki Gminy Ełk 63 Dożynki Gminy Ełk 64 Dożynki Gminy Ełk 65 Dożynki Gminy Ełk 66 Dożynki Gminy Ełk 67 Dożynki Gminy Ełk 68 Dożynki Gminy Ełk 69 Dożynki Gminy Ełk 70 Dożynki Gminy Ełk 71 Dożynki Gminy Ełk 72 Dożynki Gminy Ełk 73 Dożynki Gminy Ełk 74 Dożynki Gminy Ełk 75 Dożynki Gminy Ełk 76 Dożynki Gminy Ełk 77 Dożynki Gminy Ełk 78 Dożynki Gminy Ełk 79 Dożynki Gminy Ełk 80 Dożynki Gminy Ełk 81 Dożynki Gminy Ełk 82 Dożynki Gminy Ełk 83 Dożynki Gminy Ełk 84 Dożynki Gminy Ełk 85 Dożynki Gminy Ełk 86 Dożynki Gminy Ełk 87 Dożynki Gminy Ełk 88 Dożynki Gminy Ełk 89 Dożynki Gminy Ełk 90 Dożynki Gminy Ełk 91 Dożynki Gminy Ełk 92 Dożynki Gminy Ełk 93 Dożynki Gminy Ełk 94 Dożynki Gminy Ełk 95 Dożynki Gminy Ełk 96 Dożynki Gminy Ełk 97 Dożynki Gminy Ełk 98 Dożynki Gminy Ełk 99 Dożynki Gminy Ełk 100 Dożynki Gminy Ełk 101 Dożynki Gminy Ełk 102 Dożynki Gminy Ełk 103 Dożynki Gminy Ełk 104 Dożynki Gminy Ełk 105 Dożynki Gminy Ełk 106 Dożynki Gminy Ełk 107 Dożynki Gminy Ełk 108 Dożynki Gminy Ełk 109 Dożynki Gminy Ełk 110 Dożynki Gminy Ełk 110a Dożynki Gminy Ełk 111 Dożynki Gminy Ełk 112 Dożynki Gminy Ełk 113 Dożynki Gminy Ełk 114 Dożynki Gminy Ełk 115 Dożynki Gminy Ełk 116 Dożynki Gminy Ełk 117 Dożynki Gminy Ełk 118 Dożynki Gminy Ełk 119 Dożynki Gminy Ełk 120 Dożynki Gminy Ełk 121 Dożynki Gminy Ełk 122 Dożynki Gminy Ełk 123 Dożynki Gminy Ełk 124 Dożynki Gminy Ełk 125 Dożynki Gminy Ełk 126 Dożynki Gminy Ełk 127 Dożynki Gminy Ełk 128 Dożynki Gminy Ełk 129 Dożynki Gminy Ełk 130 Dożynki Gminy Ełk 131 Dożynki Gminy Ełk 132 Dożynki Gminy Ełk 133 Dożynki Gminy Ełk 134 Dożynki Gminy Ełk 135 Dożynki Gminy Ełk 136 Dożynki Gminy Ełk 137 Dożynki Gminy Ełk 138 Dożynki Gminy Ełk 139 Dożynki Gminy Ełk 140 Dożynki Gminy Ełk 141 Dożynki Gminy Ełk 142 Dożynki Gminy Ełk 143 Dożynki Gminy Ełk 144 Dożynki Gminy Ełk 145 Dożynki Gminy Ełk 146 Dożynki Gminy Ełk 147 Dożynki Gminy Ełk 148 Dożynki Gminy Ełk 149 Dożynki Gminy Ełk 150 Dożynki Gminy Ełk 151 Dożynki Gminy Ełk 152 Dożynki Gminy Ełk 153 Dożynki Gminy Ełk 154 Dożynki Gminy Ełk 155 Dożynki Gminy Ełk 156 Dożynki Gminy Ełk 157 Dożynki Gminy Ełk 158 Dożynki Gminy Ełk 159 Dożynki Gminy Ełk 160 Dożynki Gminy Ełk 161 Dożynki Gminy Ełk 162
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.