Piątek, 08 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
pochmurno
-4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Dla Niepodległej - tydzień patriotyczny w Nowej Wsi Ełckiej

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej od 6 do 10 listopada zorganizował niezwykły Tydzień Patriotyczny pod hasłem "Dla Niepodległej". Wydarzenie nie ograniczyło się jedynie do tradycyjnej akademii; zamiast tego, uczniowie i przedszkolaki wzięli udział w różnorodnych, patriotycznych inicjatywach, mających na celu kształtowanie postaw narodowych i rozwijanie świadomości historycznej.

Wszystko rozpoczęło się od tworzenia kokard narodowych przez najmłodszych. Przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych nie tylko zdobywali umiejętności plastyczne, ale także poznawali symbole narodowe oraz uczestniczyli w prezentacjach multimedialnych dotyczących odzyskania niepodległości. Ponadto, w poniedziałek wychowawcy i poloniści czytali dzieciom literaturę patriotyczną, wprowadzając je w świat polskich wartości.

Następne dni obfitowały w różnorodne wydarzenia. 7 listopada uczniowie uczcili 105. rocznicę odzyskania niepodległości biegiem "Dla Niepodległej". Kolejnego dnia, uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w grze terenowej pod tytułem "Droga do niepodległości". Drużyny musiały odnaleźć listy od przodków i wykonać różnorodne zadania, sprawiając, że dzień stał się niezapomnianym doświadczeniem edukacyjnym.

W ramach tygodnia odbył się również konkurs "Patriotyczne Dyktando", mający na celu doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni z zakresu historii narodowej. Czwartek był natomiast dniem muzycznym, podczas którego odbył się koncert pieśni patriotycznej "Dla Niepodległej". Dzieci zaprezentowały pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w kluczowych momentach historii.

Gościem specjalnym był Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

- Miałem okazję posłuchać tych piosenek w wykonaniu dzieci ze szkoły w Nowej Wsi Ełckiej i jestem pod ogromnym wrażeniem ich talentu, wrażliwości muzycznej, wychowania patriotycznego – mówi Wójt Tomasz Osewski.

Następnym akcentem był udział uczniów w ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". W dniu 10 listopada, o godzinie 11.11, społeczność szkolna zaśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego". Siódmoklasiści natomiast wyruszyli w wycieczkę historyczno-patriotyczną do Białegostoku, gdzie zgłębiali historię regionalną.

Tydzień Patriotyczny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi Ełckiej nie tylko zintegrował społeczność szkolną, ale także uświadomił uczniom ciągłość historii i wpływ minionych wydarzeń na dzisiejszy świat. To wyjątkowe wydarzenie, które pozostawiło nie tylko wzruszone serca, ale także wzbogaciło młodych obywateli o wartościowe lekcje patriotyzmu i historii.

Galeria zdjęć

Koncert Dla Niepodległej 1 Koncert Dla Niepodległej 2 Koncert Dla Niepodległej 3 Koncert Dla Niepodległej 4 Koncert Dla Niepodległej 5 Koncert Dla Niepodległej 6 Koncert Dla Niepodległej 7 Koncert Dla Niepodległej 8 Koncert Dla Niepodległej 9 Koncert Dla Niepodległej 10 Koncert Dla Niepodległej 11 Koncert Dla Niepodległej 12 Koncert Dla Niepodległej 13 Koncert Dla Niepodległej 14 Koncert Dla Niepodległej 15 Koncert Dla Niepodległej 16
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.