Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 13 kwietnia 2024
Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław
pochmurno
12°C

Dbają o kulturę żywego słowa

Pod honorowym patronatem Tomasza Osewskiego, Wójta Gminy Ełk, w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach odbył się  XIV Gminny Konkurs Recytatorski „Rozwijamy młode talenty”. Wójt Tomasz Osewski ufundował także nagrody dla laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wójta reprezentowała podczas wydarzenia Maria Strzeszewska, Skarbnik Gminy Ełk, która odczytała list skierowany do uczestników konkursu, organizatorów oraz obecnych gości.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy Gminny Konkurs Recytatorski „Rozwijamy młode talenty” odbył się w 2005 roku. Udział w nim wzięli uczniowie z klas 0-III. W następnym roku został rozszerzony o kolejne kategorie wiekowe – klasy IV-VI. W 2013 roku dołączyły do nich najmłodsze dzieci z grupy przedszkolnej. W takiej formie konkurs odbywał się do 2016 roku. W 2023 roku dodatkowo zaproszono do udziału trzy szkoły z Ełku. Celem konkursu jest rozwijanie młodych talentów, rozbudzanie wrażliwości artystyczno-literackiej dzieci, popularyzacja literatury pięknej oraz poezji i prozy ks. Jana Twardowskiego, dbałość o kulturę żywego słowa, a także integracja szkół Gminy Ełk i szkół ełckich.

Zdolności recytatorskie oceniało ich jury powołane przez organizatorki konkursu, w skład którego weszli: Krzysztof Piłat (przewodniczący) – nauczyciel-konsultant z Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli  w Ełku, Marzena Kotylak – bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku, Paulina Radywoniuk – bibliotekarka z Biblioteki Publicznej Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej. Jury brało pod uwagę dobór repertuaru do wieku uczestnika, stosowanie zasad poprawnej recytacji, kulturę żywego słowa i czas recytacji. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych, nie znając szkół, z których uczniowie byli wytypowani.

Laureaci w kategorii kl. 0-I: 1. Zuzanna Grala, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach, 2. Agata Szwarc, Szkoła Podstawowa im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach, 3. Aleksander Świderski, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach, wyróżnienie – Joanna Pieloch, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej.

Kategoria kl. II-III: 1. Amelia Nowicka, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej, 2. Gabriela Dźwil, Szkoła Podstawowa im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach, 3. Gabriela Białobrzeska, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach, wyróżnienie – Amelia Stypułkowska, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej.

Kategoria kl. IV-V: 1. Zofia Frączkowska, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej, 2. Bartosz Dąbrowski, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach, 3. Helena Krauz, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, wyróżnienie – Nikodem Rozwalka, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.

Kategoria kl. VI-VIII: 1. Martyna Wysocka, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, 2. Michał Kossarzecki, Szkoła Podstawowa im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach, 3. Lena Słowikowska, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej, wyróżnienie – Maja Archacka, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe. Podczas oczekiwania  na werdykt jury dzieci i goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Nad przebiegiem i organizacją konkursu czuwały panie: Ewa Stolarczyk, Jadwiga Kondratowicz, Katarzyna Pikora i p. Anna Jamrożek. Swoją pomoc okazały także Anna Czajka  i Beata Tarantowicz, które zajęły się dekoracją.

 

Galeria zdjęć

IMG-20240322-WA0007 IMG-20240322-WA0008 IMG-20240322-WA0009 IMG-20240322-WA0010 IMG-20240322-WA0013 IMG-20240322-WA0014 IMG-20240322-WA0017 IMG-20240322-WA0018 IMG-20240322-WA0082 IMG-20240322-WA0083 IMG-20240322-WA0084 IMG-20240322-WA0085 IMG-20240322-WA0087 IMG-20240322-WA0090 IMG-20240322-WA0091 IMG-20240322-WA0093
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.