Logo Gminy Ełk
Powróć do: Inne projekty

Fundusz Dopłat

baner Fundusz Dopłat

Gmina Ełk otrzymała dofinansowanie w wysokości: 4.450.218,04 zł z Funduszu Dopłat na realizację zadania pn. „Budowa budynku wielorodzinnego w miejscowości Bajtkowo wraz z zagospodarowaniem terenu” w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego Rządowego Programu Budownictwa Komunalnego. 

20 lipca 2023r. została podpisana umowa na udzielenie finansowego wsparcia na pokrycie kosztów tego przedsięwzięcia. Całkowita wartość projektu wynosi 5.562.772,56 zł, dofinansowanie stanowi 80% kosztów inwestycji i jest to maksymalne dofinansowanie, jakie można było uzyskać na tego typu inwestycję.  

W ramach przedsięwzięcia powstanie budynek komunalny w Bajtkowie, w którym znajdzie się 12 mieszkań, w tym 2 chronione dla osób z niepełnosprawnościami. Łączna powierzchnia użytkowa lokali utworzonych w ramach przedsięwzięcia wraz z pomieszczeniami przynależnymi wynosi 907,11 m2. Mieszkania będą częściowo wyposażone. W szczególności dotyczy to aneksów kuchennych i łazienek. Każda kuchnia zostanie wyposażona w kuchenkę indukcyjną z 4-ma polami grzewczymi i piekarnikiem elektrycznym, zabudowę kuchenną i zlewozmywak. W łazienkach zostaną zamontowane umywalki, sedesy, kabiny natryskowe lub wanny. 

 

Więcej: https://elk.gmina.pl/aktualnosci/rzadowe-wsparcie-dla-budownictwa-w-gminie-elk.html