Logo Gminy Ełk

Strażacy obchodzili swoje święto - powiatowe uroczystości w Ełku

W piątek, 22 maja, na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W uroczystościach wzięła udział Zastępca Wójta Gminy Ełk Bożena Wołyniec.

Tego dnia w Komendzie PSP w Ełku pojawili się przedstawiciele parlamentu, lokalnych samorządów, władz wojewódzkich, kierownictwa Państwowej Straży Pożarnej różnych szczebli oraz innych służb mundurowych.

Obchody były okazją do podziękowania strażakom PSP i OSP za ich codzienną służbę, poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom. Podczas uroczystości wręczono również wyróżnienia, nagrody oraz awanse zawodowe strażakom szczególnie zasłużonym w swojej służbie.

Strażacy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, nie tylko gasząc pożary, ale również uczestnicząc w akcjach ratownictwa drogowego, usuwaniu skutków wichur i nawałnic, pomocy podczas podtopień, poszukiwaniach osób zaginionych czy zabezpieczaniu miejsc wypadków i innych zagrożeń. Ich służba wymaga ogromnej odwagi, odpowiedzialności i pełnego zaangażowania.

Wszystkim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych składam serdeczne gratulacje i podziękowania za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Dziękuję za profesjonalizm, poświęcenie i gotowość do działania o każdej porze dnia i nocy. Życzę przede wszystkim zdrowia, bezpiecznych powrotów z każdej akcji, satysfakcji z pełnionej misji oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym – podkreśla Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka były także okazją do integracji środowiska strażackiego oraz podkreślenia ważnej roli, jaką strażacy pełnią w lokalnej społeczności.

* powiatowe uroczystości są obchodzone z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, który co roku jest świętowany 4 maja.

Galeria zdjęć

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 1 2 3 4 5 6
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności