Logo Gminy Ełk

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci 
w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, 
które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.

Kampania koncentruje się na:

  • uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
  • wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci, 
  • promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
  • promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem

W ramach kampanii Dzieciństwo bez Przemocy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku we współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym Gminy Ełk, Komendą Powiatową Policji w Ełku oraz placówkami oświaty z terenu Gminy Ełk podejmuje działania:

- konkurs artystyczny dla klas IV-VIII szkół podstawowych „Przemoc to NIE moc - wolni od przemocy i uzależnień”

- spotkania edukacyjne w szkołach podstawowych w Nowej Wsi Ełckiej, Rękusach oraz Chełchach

- rozpowszechnianie wiedzy na temat przemocy wobec dzieci, jej rodzajów i możliwości przeciwdziałania poprzez udostępnianie  plakatów, ulotek

- rozmowy profilaktyczne i edukacyjne w środowiskach prowadzone przez pracowników socjalnych.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności