Logo Gminy Ełk

Finał konkursu podkreślił istotę ważnej kampanii

Zespół Interdyscyplinarny Gminy Ełk w 2025 r. po raz kolejny przystąpił do Kampanii „Dzieciństwo Bez Przemocy”. W ramach działań odbywały się spotkania informacyjne przedstawicieli Zespołu, Gminnego Ośrodka Społecznego w Ełku oraz Komendy Powiatowej Policji w Ełku z Mieszkańcami Gminy Ełk. 

Spotkania koncentrowały się na:

*  przybliżeniu tematu przeciwdziałania przemocy wobec dzieci
*  uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce
*  wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
*  promowaniu idei uważnego rodzicielstwa
*  promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Zwieńczeniem akcji był podjęty, razem ze Szkołami Podstawowymi z terenu Gminy Ełk, konkurs plastyczny dla dzieci z klas IV – VIII, pt. "STOP PRZEMOCY. Moc jest w Nas - razem przeciwko przemocy".

Finał konkursu odbył się we wtorek, 18 listopada, w Szkole Podstawowej im. Lecha Kaczyńskiego w Chełchach. Na jego rozstrzygnięciu pojawiła się Zastępca Wójta Gminy Ełk Bożena Wołyniec, która w kilku słowach podkreśliła ideę konkursu oraz podziękowała uczestniczącym w nim dzieciom, jak i wszystkim zaangażowanym stronom - nauczycielom, zaangażowanym urzędnikom, policjantom oraz rodzicom uczniów.

- Wasze prace mówią wiele. Mówią o wrażliwości, o empatii, o tym, że potraficie dostrzec niesprawiedliwość, ból i potrzebę pomocy. Jesteście nie tylko odbiorcami tej kampanii – jesteście jej współtwórcami. Wasz udział ma ogromną wartość - podkreślała Bożena Wołyniec rolę najmłodszych w całej akcji.

Laureaci konkursu "STOP PRZEMOCY. Moc jest w Nas - razem przeciwko przemocy" otrzymali od organizatorów nagrody rzeczowe.

Galeria zdjęć

73 74 75 76 77 78 79 80 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności