Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Zrzucą szczepionki przeciw wściekliźnie

9 września 2021, godz. 9:38

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 20-21 września 2021 r. na terenie powiatu ełckiego i powiatów ościennych (piski, giżycki, olecki, gołdapski, węgorzewski) przeprowadzone będzie szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Przynęty zawierające blister (plastikowo-aluminiowy pojemnik) ze szczepionką zostaną zrzucone z samolotów na obszary bytowania zwierząt dzikich. W okresie zrzutu oraz jeszcze przez trzy tygodnie po ich zakończeniu, nie należy płoszyć zwierzyny ani wyprowadzać zwierząt domowych na tereny niezabudowane.

Ważne też, żeby nie podnosić i nie niszczyć przynęt, ponieważ te, które były dotykane przez ludzi nie są już podejmowane przez lisy. W przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić ten fakt lekarzowi weterynarii

W przypadku dostania się szczepionki na błony śluzowe człowieka, względnie na uszkodzony naskórek, należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza. Warto o powyższych zasadach pouczyć dzieci.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+