Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Znamy zwycięzców „Ełkstremalnej Rajzy”. Puchary Wójta Gminy Ełk w rękach najlepszych ekip

13 marca 2017, godz. 12:17 (Aktualizacja: 13 marca 2017, godz. 12:20)

W miniony weekend 51 załóg z całej Polski stoczyło zaciętą walkę o Puchar Wójta Gminy Ełk. Po 26 godzinach zmagań w wyjątkowo trudnych warunkach poznaliśmy zwycięzców czwartej edycji Rajdu „Ełkstremalna Rajza 2017”. Ekipy wystartowały w pięciu klasach: Extrem mechanik, Extrem elektryk, Wyczyn, Turystyk i Quad.

– Rajd rozpoczął się w piątek o godz. 17 na ełckiej plaży miejskiej, a następnie trasa – o długości 93 km – prowadziła głównie na terenie Gminy Ełk – mówi Michał Małolepszy, organizator „Ełkstremalnej Rajzy”. – Co roku tak układamy trasę, by pokonanie jej sprawiło zawodnikom sporo frajdy, ale także było ekstremalnym wyzwaniem. Załogi musiały niejednokrotnie brodzić w błocie, pokonać bagna, wąwozy, strome zjazdy i podjazdy. Aby pokonać trasę i zdobyć oczywiście jak najwięcej punktów, które – poza czasem – decydują o ostatecznym zwycięstwie, załogi musiały wykazać się nie tylko umiejętnościami nawigacyjnymi, ale przede wszystkim technikami jazdy off-roadowej.

Załogi na rajd zjechały z całej Polski m.in. z: Łomży, Legionowa, Ciechanowa, Mławy, Świecia nad Wisłą. Dla startujących ekip „Ełkstremalna Rajza”, to stały punkt w kalendarzu rajdów. Choć to nadal sport zdominowany przez mężczyzn, to w tegorocznej edycji wystartowała jedna kobieta, której team zajął drugie miejsce w klasie Wyczyn.

– Pasją zaraził mnie mąż i jego brat, którzy od lat startują w imprezach 0ff-roadowych – mówi Kamila Masło z Reszla, która wspólnie z mężem Markiem Masło zajęli drugie miejsce w klasie Wyczyn. – Razem jeździmy od 2012 roku, ja jako pilot. Cieszymy się z wyniku, tym bardziej, że na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Masło i Wojciech Sopyła, z którymi tworzymy team. Udało nam się także powtórzyć ubiegłoroczny wynik i po raz drugi z rzędu stanąć na podium. Było ciężko, ale panowaliśmy nad sytuacją. Mieliśmy co prawda trzy awarie, ale chłopaki są mechanikami i jesteśmy samowystarczalni. Po przymusowej przerwie i krótkiej drzemce wróciliśmy na trasę. Adrenalina oczywiście była, ale głównie wtedy, gdy ktoś deptał nam po piętach. Trasa ciężka, po roztopach dużo błota, ale o to tu chodzi. Zaliczyłam kąpiel w lodowatej wodzie, ale już jest w porządku.

Tomasz Ziemiecki z Nasielska po 21 godzinach i 40 minutach zmagań zwyciężył w klasie Quad. To doświadczony zawodnik, ponieważ od lat startuje w rajdach, wcześniej w klasie Mechanik.

– Przez lata startowałem w klasie Mechanik, dwa lata temu przesiadłem się na quada – wyjaśnił Tomasz Ziemiecki tuż po odebraniu pucharu z rąk wójta Tomasza Osewskiego. – Jestem zadowolony, tym bardziej z różnicy punktów. Mi udało się uzbierać 63 punkty, a kolejnemu zawodnikowi 31.

Wszystkim zawodnikom, którzy stanęli na podium, puchar wręczył wójt Tomasz Osewski wraz z organizatorem Michałem Małolepszym.

– „Ełkstremalna Razja”, to wyjątkowa impreza, która ściąga do naszej gminy pasjonatów rajdów z całej Polski – mówi wójt Osewski. – To nie tylko świetna atmosfera, rywalizacja na najwyższym poziomie, ale także promocja naszego regionu.

 

Oto zwycięzcy:

Klasa Quad

 1. Tomasz Ziemiecki (63 pkt),
 2. Tomasz Horosz (31 pkt),
 3. Rafał Trojanowski (22 pkt).

Klasa Turystyk

 1. Waldek Łozowski, Grzegorz Milewski (60 pkt),
 2. Zenon Sulewski, Michał Turkowski (59 pkt),
 3. Radosław Wróblewski, Piotr Modzelewski (57 pkt).

Klasa Wyczyn

 1. Radosław Kumkowski, Bartłomiej Maniak (56 pkt),
 2. Marek Masło, Kamila Masło (55 pkt),
 3. Krzysztof Masło, Wojciech Sopyła (55 pkt).

Klasa Extrem Elektryk

 1. Radek Sychowicz, Bogdan Modzelewski (35 pkt),
 2. Miłosz Witczak, Sławomir Mroczek (21 pkt),
 3. Krzysztof Rokicki, Tomasz Koseski (18 pkt).

Klasa Extrem Mechanik

 1. Grzegorz Święcki, Sławomir Święcki (49 pkt),
 2. Arkadiusz Rogowski, Kamil Modzelewski (44 pkt),
 3. Bartłomiej Klimaszewski, Rafał Pachudzki (40 pkt).

Zapoznaj się z klasyfikacją końcową – kliknij tutaj

 

 

 

 

 

 

 

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię