Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Zmodernizowano ulicę Małeckich w Nowej Wsi Ełckiej

17 listopada 2022, godz. 11:27 (Aktualizacja: 22 listopada 2022, godz. 8:06)

Systematycznie poprawia się stan dróg w Gminie Ełk. Wiele się w ostatnich latach i miesiącach działo na gminnych trasach, a już wiadomo, że dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych, także w najbliższej przyszłości będą przeprowadzone kolejne budowy i modernizacje dróg gminnych, powiatowych i krajowych w Gminie Ełk.

Dzięki współpracy Gminy Ełk z Powiatem Ełckim i pozyskaniu dofinansowania z budżetu państwa w ramach kolejnego etapu przebudowy trasy Szarejki – Nowa Wieś Ełcka zmodernizowano ulicę Małeckich w Nowej Wsi Ełckiej. Odbiór techniczny za nami, a także oficjalne otwarcie tego etapu inwestycji.

– Wielokrotnie już mówiłem, że współpraca buduje i to dosłownie – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Po raz kolejny podkreślę, jak dobrze na rzecz społeczeństwa działa się nam z samorządem powiatowym i starostą Markiem Chojnowskim. Tym razem efektem tych działań jest przebudowana ulica Małeckich w Nowej Wsi i to kolejny etap robót w tej okolicy. Dziękuję również za pomoc w pozyskaniu środków rządowych parlamentarzystom, w tym posłom na Sejm RP Iwonie Arent i Jerzemu Małeckiemu.

Całkowita wartość robót do wykonania wyniosła 2.811.643,30 zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 1.746.264,00 zł. Jeśli chodzi o wkład samorządów, to Powiat Ełcki wyłożył 760 tys. zł, zaś Gmina Ełk 305 tys. zł. Za te środki powstała nowa droga z nawierzchni bitumicznej, nowy ciąg pieszy, zjazdy na posesję, dokonano także nowych nasadzeń wzdłuż trasy.

image_pdfimage_print

PPGR Załatw przez podatki.gov.pl Punkt przeciw przemocy oTU UZALEŻNIONYM monit 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP