Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Zmiany w parafii w Stradunach

13 lipca 2021, godz. 10:45 (Aktualizacja: 13 lipca 2021, godz. 15:55)

12 lipca 2021 roku w parafii pw. Matki Bożej Królowej w Stradunach została odprawiona Msza św. dziękczynna za posługę proboszcza ks. Pawła Grenia CRL. Wieczorem zaś w parku przy kościele stanęło kino plenerowe, a zebrani obejrzeli film włoskiej produkcji „Sami bez mamy”. To pełna humoru historia o tym, jak przez wiele lat nieobecny duchem tata zaczyna odkrywać świat swoich pociech – poznaje ich problemy, radości i troski.

Decyzją władz Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich ks. Paweł Greń kończy posługę w Stradunach i przenosi się do Drezdenka (województwo lubuskie). Za dotychczasową pracę w Gminie Ełk podziękował m.in. Wójt Tomasz Osewski.

– Dziękujemy księdzu Pawłowi za każdy dzień posługi mieszkańcom w Stradunach, w naszej gminie i diecezji, a zwłaszcza wszystkie inicjatywy remontowe, które zostały zrealizowane w miejscowej parafii, przy pięknym zabytkowym kościele i w jego otoczeniu – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Nowym proboszczem w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach został ks. Piotr Walczak CRL, który w ostatnich latach był przeorem w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Co ciekawe, straduńska parafia jest znana księdzu Piotrowi, bo kilkanaście lat temu… był w niej proboszczem.

– Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra wspólnoty parafialnej, mieszkańców Stradun i naszej pięknej gminy – życzy nowemu proboszczowi Wójt Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

NSLiM2021 Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię