Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Zbliżą pokolenia przez pieśń i muzykę

8 czerwca 2021, godz. 15:36

Rusza druga edycja projektu „Śladami Mistrza – spotkania”, który powstał w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. To wieloletni program wspierania edukacji kulturowej Narodowego Centrum Kultury. W projekcie, którego autorem jest Kamila Guzewicz uczestniczy Centrum Kultury Gminy Ełk z siedzibą w Stradunach.

– Strategicznym celem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury – informuje Edyta Wocial, dyrektor CKGE.

Głównym założeniem jest zbliżenie do siebie pokoleń poprzez pieśń i muzykę tradycyjną. W projekcie zaplanowano cotygodniowe spotkania z młodzieżą, które będą odbywały się w Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach, a udział w nich jest bezpłatny. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w najbliższy czwartek, 10 czerwca o godz. 16.00.

– Swój udział w projekcie ma również działający przy Centrum Kultury Gminy Ełk zespół Stradunianki – dodaje Edyta Wocial. – Panie będą wspierać i edukować lokalną młodzież. Działania te mają na celu angażowanie młodzieży w wydarzenia kulturalne, możliwość poznania tradycji oraz budowanie dialogu międzypokoleniowego.

Na zakończenie warsztatów odbędzie się potańcówka z muzyką tradycyjną, ze specjalnym udziałem Adama Struga, śpiewaka, instrumentalisty, autor piosenek, poety, kompozytora muzyki teatralnej i filmowej. Prowadzącą cotygodniowe spotkania śpiewacze będzie doświadczony instruktor śpiewu – Kamila Guzewicz, koordynator projektu. Kolejne warsztaty i spotkanie z muzyką w sierpniu.

image_pdfimage_print

NSLiM2021 Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin Dowóz na szczepienia 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019