Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Zapraszamy na film do Siedlisk i potańcówkę w Chełchach

9 sierpnia 2022, godz. 9:19 (Aktualizacja: 9 sierpnia 2022, godz. 9:55)

Zbliżają się kolejne kulturalne atrakcje, które zostały zaplanowane na terenie Gminy Ełk. Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejny seans w ramach Kina na 4 strony Gminy. Dokładnie w niedzielę, 14 sierpnia 2022 o godz. 21.00.

– Tym razem na bezpłatne kino zapraszam do Siedlisk, gdzie na miejscowym boisku zostanie rozstawiony ekran i sto leżaków – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – A że wieczory w ostatnich dniach są chłodniejsze, to można ze sobą zabrać kocyki i rozgrzewające napoje. W integracji mieszkańców Siedlisk i gości ma pomóc emisja filmu „Old Fashioned”, czyli historia współczesnej miłości w stylu retro.

A już w przyszłym tygodniu, 20 sierpnia 2022 na boisku w Chełchach, odbędzie się kolejna gminna potańcówka pod chmurką. Tym razem o wspólną zabawę zadba Kanka Franka.

Kanka – coś z czego można czerpać, coś w czym się przechowuje. Franek (Racis) to jeden z ostatnich suwalskich muzykantów, który pozostawił po sobie bogaty repertuar skrzypcowy. Odszedł w październiku 2018 roku. By uczcić jego pamięć powstała kapela Kanka Franka, czyli duet muzykantek: Małgorzaty Makowskiej (harmonia pedałowa) i Magdaleny Balewicz (bęben obręczowy).

– Dziewczyny wykonują muzykę z Suwalszczyzny, której uczyły się od mistrza Racisa, a także poznaną podczas muzycznych podróży po całej Polsce – informuje Wójt Tomasz Osewski. – Pasjonatki folkloru przemycają elementy niematerialnego dziedzictwa, tj. muzykę, tańce, śpiewy, elementy obrzędów do współczesnego świata, co umożliwia uczestnikom potańcówek podróż do lat młodości ich dziadków czy pradziadków.

image_pdfimage_print

PPGR Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin Punkt przeciw przemocy 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach oTU UZALEŻNIONYM Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP