Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wyśpiewali nagrody na jarmarku folklorystycznym

9 sierpnia 2022, godz. 7:45

Po raz 45 odbył się 6 sierpnia 2022 roku w Węgorzewie Międzynarodowy Jarmarku Folkloru. Tradycyjnie na tamtejszej scenie nie zabrakło występów zespołów oraz solistów, którzy skupieni są wokół Centrum Kultury Gminy Ełk z siedzibą w Stradunach.

– Cieszymy się z kolejnych sukcesów naszych reprezentantów na tym wydarzeniu, bo podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku otrzymali oni nagrody i wyróżnienia – informuje Edyta Wocial, dyrektor CKGE.

Pierwsze miejsce, a tym samym nominację do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym wyśpiewał zespół Zielona Dąbrowa. Drugie miejsce w kategorii solistów otrzymała Jadwiga Masłowska z zespołu Stradunianki.

Trzecią nagrodę wywalczyła Kapela Nowowiejska, a wyróżnienia otrzymali: Kinga Dopierała, Kapela Maciejka, Jakub Bukowski, Jakub Karpuk, Kapela Lilia, Kapela Trzy Czwarte.

– W imieniu własnym i mieszkańców Gminy Ełk gratuluję wszystkim laureatom oraz instruktorom, dzięki którym nie ustaje w naszej pięknej gminie tradycja upowszechniania kultury ludowej i śpiewu – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

image_pdfimage_print

PPGR Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin Punkt przeciw przemocy 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach oTU UZALEŻNIONYM Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP